Vasas Kubala Akadémia – Győri ETO 1-3 (0-1)

Lékai S. – Lesták M., Rőthy M., Kis B., Marcsek  Á.(Tóth T.) – Tóth Cs.,Vida M.(Omar El.),Kollár M.(Márk V.) – Busa S.(Zoltay M.),Berecz Zs., Oláh L.

Cs: Dorogi R., Nagy L., Németh M.

Vezetőedző: Késedi Gábor

G: Berecz Zs.

Jól kezdtük a mérkőzést. Közel 40 percen keresztül uralmunk alatt volt az egész. Nagy lendülettel mentünk bele a küzdelembe. Nagyon sok labdát szereztünk a középpályán. Gyors ellentámadásokat tudtunk végigvinni. Rögtön a mérkőzés elején 1000%-os ziccert rontottunk. Utána is dominálni tudtunk. Egyre magasabban védekeztünk, egyre több ideig birtokoltuk a labdát. A legtöbb akciónk komoly veszélyt rejtett magában. Ami bosszantó volt, hogy nagyon sok technikai hiba volt a játékunkban. Ha ezek nem lettek volna jelen, akkor még magabiztosabban tudtuk volna uralni a mérkőzést. A vége előtt két perccel jött a hidegzuhany. Egy rendkívül fegyelmezetlen védekezés után ellenfelünk megszerezte a vezetést. Ez az utolsó perc és a második félidő első perce döntőnek bizonyult. Miután átbeszéltük a félidőben a hibákat és megjelöltük a teendőket, a középkezdés után szinte egyből, egy szögletből eredményes tudott lenni az ellenfél. Felállt védelem mellett, leszervezett helyezkedések ellenére is nagyot hibáztunk és ez rettentő bosszantó. 2-0-s hátrányban némileg leült a társaság. Ellenfelünket ez a két gól nagyon felhozta. A második félidőben is tartottunk ivószünetet. Ott próbáltunk lelket önteni a fiúkba. Miután újrakezdtük a meccset, egyből gólt kaptunk, most éppen egy szabadrúgás után. Újabb rossz helyezkedés borzolta a kedélyeket. Ennél a pontnál további erőbedobásra ösztökéltük a fiúkat. Előbb egy nagy helyzetet sikerült kidolgozni, majd egy szép gólt tudtunk rúgni Berecz Zsombi jóvoltából. Itt ismét hevesebb érzelmi állapotba kerültek néhányan és mindent egy lapra feltéve rohamozni kezdtünk, de a minőség hiányzott és az idő is kevés volt. Nem maradt más hátra, minthogy gratuláljunk és sok sikert kívánjunk a szimpatikus Győr csapatának. Rengeteg hiba van továbbra is a játékunkban. Ezen mihamarabb változtatni kell.  Kedden a 3.-.4 helyért csatázunk a Sparta Praha csapata ellen.

Hajrá Vasas! Hajrá Kubala!

A mérkőzés után átmentünk a Strahov sportcentrumba, ahol megebédeltünk, majd megnéztük a másik elődöntőt. Este vacsora, gyúrás és pihenés szerepelt a programban. Röviden átbeszéltük az elődöntő tanulságait.

7.nap

Az utolsó nap nem maradt más hátra, mint lejátszani a bronzmeccset. A szokásos koreográfia szerint zajlott minden. Reggeli, majd utazás a stadionba.

Vasas Kubala Akadémia – Sparta Praha  1-1 (0-0) bűntetőkkel: 4:3

H: Prága, Satalice stadion, 100néző

Németh M. – Tóth T., Rőthy M., Kis B.(Marcsek Á.) Busa S. – Tóth Cs.,Vida M.,Nagy L.(Kollár M.) – Dorogi R.(Zoltay M.),Berecz Zs., Oláh L.(Omar El S.)

Cs: Márk V., Lesták M., Németh M.

Egészen magas színvonalú mérkőzést játszottunk a hazai csapattal. Előző nap láttuk őket. Gyors, sokat futó, nagyon agresszív és folyamatosan előre játszó és előre védekező ellenfelet ismertünk meg bennük. Célunk az volt, hogy ezt az őrült rohanást egy kicsit lelassítsuk. Mindeképp szerettünk volna többet labdát birtokolni. Sikeresen kivitelezték a srácok. Nagyon sok labdát szereztünk a mérkőzés első szakaszában a középső zónában. Vagy megtartottuk ezeket a labdákat vagy nagyon gyors támadásokat vezettünk le. Néha kicsit kapkodtunk és hamar elveszítettük a játékszert, de ez gyorsan megváltozott és egyre több és több labdát tartottunk meg sikeresen. Az első 45 percben az ellenfél egy pontrúgás utáni kavarodáson és egy távoli lövésen kívül nem tudott maradandót alkotni. Mi viszont több hatalmas lehetőséget is kialakítottunk. Sajnos ismét kimaradtak ezek a szituációk. Ennek ellenére végig lehetett érezni a csapaton a maximális koncentrációt és az egységet és ez nyugalommal töltött el minket a kispadon. A második félidőben még támadóbbá szerveztük a társaságot és ennek meg is lett az eredménye.  A frissen beálló Kollár Márk extra szép labdával ugratta ki a leshatárról kilépő Berecz Zsombort, aki szépen eltette a bogyót a kifutó kapus mellett. Sajnos egy védőn is megpattant Berci lövése, ezért a bírók öngólnak írták be a találatot. Ez főleg azért sajnálatos, mert ez lett volna Zsombi 5.gólja a tornán és valószínűsíthetően ezzel a torna gólkirályává avanzsált volna. (A szerda délutáni döntő után tudjuk csak meg, hogy a 4 gól elegendő-e a címhez) Ellenfelünk a bekapott gól után stílust váltott. Behozott a középpályára egy nagyon erős és magas játékost, majd folyamatos ívelésekkel kereste a robosztus fiút. 10-15 percig komoly bonyodalmakat okoztak ezzel a játékstílussal. Gondolkodás nélkül rúgtak fel neki mindent, a többiek pedig vagy mögé futottak vagy alatta összegyűjtötték a labdákat. Ebben az időszakban kellett sajnos belsővédőt is cserélnünk, tegyük hozzá nem azért, mert Balázs rosszul játszott vagy esetleg megsérült volna. Rohannia kellett oda ahová még a király is gyalog jár… Ezzel csak az volt a probléma, hogy a felívelések esetén az egyik legjelentősebb védelmi oszlopot veszítettük el. Hiába játszottunk szervezetten, hiába játszottunk sokkal látványosabban és kreatívabban,ez a fajta célfoci végül mégis eredményre vezetett és egy nagy bedobás után(!) eredményes tudott lenni az ellenfelünk. A hátralévő pár percben még két nagy lehetőséget is ki tudtunk dolgozni. Sajnos ezek is kimaradtak. Jöhettek a bűntető rúgások. Az első lövésüket Németh Márkó szenzációs védéssel kitolta. Sajnos a kapusuk ugyanezt tette Tóth Csabi lövésével. A következőt belőtték. Utána Zoltay Marci sem hibázott. A következő rúgójuk is sikeres volt. Nálunk Berecz Zsombi nagyon magabiztos volt. Aztán jött az ellenfél legfiatalabb játékosa és nagyon megremegett. Kilőtte a stadionból a labdát… Tóth Tomi kiválóan értékesítette az övét. Az utolsó sorozat jött. Ha kihagyják, Vida Máténak már nem is kell rúgnia. Németh Márk megsegítette Vidust és nagyon szép védéssel kitolta a bűntetőt. Nagy ünneplés kezdődött a pályán. Gratulálunk srácok! Kiváló mérkőzés volt és nagyon szép játékot mutatott be a csapat. Végig jobban játszottak a hazai csapatnál és ha csak bűntetőkkel is, de teljesen megérdemelten nyerték meg a találkozót és ezzel a bronzérmet.

A mérkőzés után fotózások, éremátadás következett. Kaptunk egy gyönyörű, egyedileg készített serleget is. Záróakkordként elfogyasztottunk egy finom ebédet, megajándékoztuk a szervezőket és köszönetet mondtunk nekik a meghívásért és a vendéglátásért, majd elindultunk haza.

Összességében elmondható, hogy nagyon hasznos héten vagyunk túl. Nagyon sok információval lettünk gazdagabbak és egyértelműen az épülésünket szolgálta ez a 4 mérkőzés. A csapat játéka akadozott néha, de szerencsére az összkép a teljesítményünket – és nem csak az eredmény miatt – illetően egyértelműen pozitív. Kollégáimnak, Berci bácsinak, Ancsin Tominak,Vozár Gabinak és Németh Antinak köszönöm az egész hetes áldozatos segítséget és munkát.

2013.07.31. 00:00