Pécs, Stadion center füves pálya, 2012.11.24. 12:00 óra

Kovács – Marcsek, Rőthy, Turi, Tóth – Cseke, Nagyházi, Berecz – Szedlár, Ádám, Varga.

Thoma – Szedlár helyett a 67’és Kiss G. – Ádám helyett a 81’.

Dornai (kapus).

Gól:

Cseke Benjamin 30’ és Varga Szabolcs 73’.

Tóth Csaba, vezetőedző:

Az első félidőben egyből magunkhoz vettük a játék irányítását és az első támadásból Varga Szabolcs beadását Ádám Martin felső lécre fejelte. Röviddel később Varga Szabit kétszer egymás után akadályozták meg ziccerbe menet les oka miatt. Többet birtokoltuk a labdát, de a jól védekező hazaiak ellen nem találtuk az ellenszert. Azonban félóra után egy kapusról kipattanó labdára Cseke Benjamin reagált a leggyorsabban és a hálóba emelt 0-1. A félidő hátralévő részében kiegyenlítettebb lett a játék és egy-két pontrúgás tarkította a játékot. A második játékrész Berecz Zsombor indításával kezdődött, mellyel Szedlár Zoli robogott kapussal szemben, de fölé emelt. Utána szinte öt percenként kerültünk helyzetbe. Szedlár ismét a védők szorításából lépett ki, de most a kapus fogta a ziccerét. Majd Ádám Martin egyéni csel szólójából a kapus mellett is elgurított, de a kapufa volt ma az ő ellensége. Később Berecz Zsombi kihasználta a védők bizonytalanságát, de ő is a kapusba lőtte a ziccerét. A Mecsek aljiak mindent megtettek a gólszerzésért, de nem tudtak helyzetet kialakítani. Mi viszont segítettünk nekik, ugyanis egy röviden sikerült kapusnak lévő hazaadásnál az előre indításba beleugrott a pécsi támadó és a lábáról az üres kapu felé gurult a labda, és már csak be kellett passzolni a hátrányban lévő védőkkel szemben 1-1. Hihetetlen volt! A kapott gól fellángolta mindkét csapatot és győzni akart. A hazaiak nyílt sisakos játékot vállaltak fel és kevesebb energiát fektettek a védekezésbe, ezáltal több területünk adódott. Kontra támadásból Varga Szabi ment el a szélen és beadását Szedlár Zoli – maga harmadik a csapat hatodik helyzetét is – kihagyta a védők szorításában. Majd egy labdaszerzést követően Berecz Zsombi remek labdát adott Varga Szabinak, aki hasonlóan a múlt héthez, maga mögött hagyott mindenkit, de a közeli lövésnél nem tudta eltalálni a labdát, mert az ő lábát találták el. Később hasonló szituációban Berecz – Varga játékból most a gyorsabb döntést választotta, mint előbb és Szabi lövése a kapu közepébe vágódott 1-2. Az utolsó negyedórában még többet támadtak a hazaiak, de nem volt bennük a gól. Mi pedig nem tudtuk kihasználni az utolsó passzoknál a jó döntéseket. Összességében a győzelmünk teljesen megérdemelt a két csapat különbsége és a helyzetek száma alapján. Elégedettek azért nem lehetünk, ugyanis a gyenge arányú helyzetkihasználásunk majdnem megbosszulta magát.

Gratulálok a csapatnak!

U18

2012.11.23.

Vasas Kubala Akadémia - REAC    3:2  (2:1)

Lékai- Faragó, Fazekas, Tihanyi, Rudner - El-Sherif, Simon, Kollár - Primus, Márton, Szénási.

Csere:

Jákó, Fischer, Major.

Gólszerzők:

Márton, Szénási, Tihanyi.

Isa Gábor, vezetőedző:

Remekül kezdtük a mérkőzést, hiszen már az első percben egy szép támadás végén vezettünk. Utána kiegyenlítetté vált a játék. Nagyon sok eladott labdánk volt a középpályán. A második félidőben nagyon ránk jött az ellenfél, keveset birtokoltuk a labdát, és levegőben lógott az egyenlítő gól. Szerencsére egy szöglet után tovább növeltük az előnyünket. A vendégcsapatnak az utolsó percben csak szépítésre futotta. Döntetlen szagú mérkőzés volt.

U17

2012.11.24. Pécs, 14:00

Pécs - Vasas Kubala Akadémia  1:1 (1:0)

Jeszenszky Á.-Dorogi R., Tóth Cs., Hesz O., Busa S- Vida M.,Hegedűs R., Gálfi L.- Somogyvári N,Rabatin N.,Forgács B.

Cserék:

Szilágyi M., Szarvas J., Kerék A.

Gólszerző:

Vida ( 11-ből )

Domján Norbert, vezetőedző:

A mérkőzés első 20 percében a letámadásunk utáni labdaszerzésekből 3 igen komoly helyzetünk volt, de sajnos nem tudtuk gólra váltani a lehetőségeket. Ahogy lenni szokott, a Pécs az első gyors kontrája után megszerezte a vezetést. A labdabirtoklás aránya 70 - 30 volt a javunkra, de a szünet előtt nem sikerült egyenlítenünk. A második félidőben teljesen a kapujuk elé szegeztük a hazaiakat, akik minden erejüket a védekezésre összpontosították. A gólra egész a 70. percig kellett várnunk, ekkor Hegedűs Robi tört a büntető területen belülre és csak szabálytalanul tudták szerelni, kiállítás, 11 - es. Vida Máté magabiztosan értékesítette és még volt 20 percünk a győzelem megszerzésére. Az utolsó 15 percben a pécsi kapus percei következtek, bravúrjai után Szilágyi Máté fejesénél már ő is tehetetlen volt, de a labda a kapufáról kifele pattant. Öt perc volt még hátra a találkozóból, amikor a 2. piros lapot is kiosztották a hazaiaknál, a kettős emberelőnyt sem tudtuk kihasználni, így maradt az 1:1. A csapattal elégedett voltam, gólokkal kellett volna nyernünk, de a szerencse most nem állt mellénk, reméljük, az utolsó két bajnokin visszakapunk valamit Fortunától.

U16

Vasas Kubala Akadémia – REAC 2:2 (1:1)

Fáy utca, műfüves pálya, 2012.11.24

Major B. – Tóth O., Molnár E., Béres K., Tóth Zs. Á. – Csősz R., Kovács D., Radics Zs. – Tímár G., Nagy R., Garda G.

Cserék:

László B., Bujbáczi R, Balogh M., Gabala Zs., Csertek G., Horváth S., Marton Sz.

Gól:

Kovács D., Bujbáczi R.

Késedi Gábor, vezetőedző:

A bajnokság legérdekesebb mérkőzésére számítottunk. Sajnos nem lett igazunk. Pénteken nagyon magas színvonalon edzettek a srácok és ezek után a szombati produkció, több mint meglepő volt. Idegesen, pontatlanul és rengeteg egyéni hibával játszottunk. Sok eladott labda, kevés dinamika, minimális agresszivitás, sok védekezési hiba, ötlettelen támadások. Nincs mit szépíteni. 25 percig nézhetetlen volt a játékunk. Ekkor kaptuk a gólt. Ezek után váltottunk és pontosabbak lettünk, ami egy óriás helyzetet és egy szép szabadrúgásgólt eredményezett Kovács Dávid révén. Még mindig nem játszottunk szépen, de már jobban nézett ki a csapatjáték. A második félidőben sokat javultunk. Agresszívabbak lettünk és dinamikusabban próbáltunk játszani. Már helyzetig is eljutottunk, amit a félidő fele tájékán egy szép gól követett. Ekkor ismét váltottunk és az előny birtokában és az eredmény függvényében kezdtünk el játszani, amit mindenképp el szerettünk volna kerülni. A második gólunkat egy nagyon szép és gyors kontratámadás után Bujbáczi Roli szerezte. A hátralévő 15-18 percben kapkodóan és önzően fociztak a fiúk. Nagyjából kézben tartották a meccset, de nem tudtunk labdát birtokolni és nem tudtunk dominálni. Oda-vissza támadott a két csapat. A középpálya teljesen szétszakadt. Egy REAC kontra után ellenfelünk az utolsó percben szabadrúgást végezhetett el kb. 18-20 méterre a kapunktól. Sajnos a szabadrúgás megpattant egy védőjátékosunkon és gellert kapva a kapuba vágódott. Bosszantó volt a bekapott gól. Ennek ellenére a mutatott játékunk még bosszantóbbnak nevezhető. Nagyon lassúak voltunk főleg fejben és rengeteg hibával fociztunk. A mérkőzés összképe alapján a döntetlen reális eredmény. Nekünk sokkal magabiztosabban és dominánsabban kell játszanunk az ehhez hasonló mérkőzéseken.