VKLA U16: Utolsó edzőmeccsen győzelem a Kassa ellen

Vasas Kubala Akadémia – Kassa (szlovák) 3-1 (1-0)

Budapest, Vasas Fáy utcai sportcentrum, műfüves pálya. 2016.02.19. 10:00 óra

Összeállítás: Hutvágner – Baranyi, Tóth D, Arday, Papp O – Eichenvalder, Delea, Aszalós –Deák, Dienes, Kerék

Második félidős játékosok: Mráz – Suha, Tóth D, NagyZ, Arday – Váradi, Delea, Aszalós – Suhvasztov, Dienes, Csongvai

Gól: Deák, Tóth D, Dienes

Vezetőedző:

A bajnoki rajt előtti utolsó edzőmérkőzésünket hazai pályán, a szlovák Kassa ellen játszottuk. Nagyon örültem, mert motivált és jó formában futballozó játékosokat láttam a pályán. Sok kidolgozott helyzetünk volt, ami bíztató a támadó játékunkat nézve. Védekezésben is jól zártuk a területeket, és egyre összeszokottabb a mozgás a funkciók betöltéséhez. Labdaszerzéseket is jól csináltuk példa erre a harmadik gólunk, amikor az ellenfél védőzónájában ismertük fel a letámadás lehetőségét és együttesen szereztünk labdát, amit utána gólra is váltottuk.

40’ percben: Dienes Ádám gyorsított a védelemre majd két védő között átlósan beinduló Deák Simon elé passzolt, aki nagyszerű ütemben eltolta a kapus mellett a labdát és az üres kapuba passzolt. 1-0

46’ percben: Szöglet utáni kipattanó labdát a szabadón érkező Tóth Dáriusz belsőzte a léc alá. 2-0

55’ percben: Dienes Ádám nagyszerűen felismert játékhelyzetből indított letámadásából megszerzett labdát jobb lábbal a kapus mellet passzolta el hosszú sarokba. 3-0