Vasas Kubala Akadémia – Kassa 1-1 (1-1)

Fáy utca, műfüves pálya, 2013.08.09. 17:00 óra

Összeállítás: Major B. – Kerék, Beschenbacher, Toberny, Fazekas– Radics, Major M., Miletics – Nagy,

Kerekes, Kovács.

Csere: Tajti – Radics helyett, Tóth Zs. – Fazekas helyett az 55. percben, Marton – Major helyett,

Orbán – Miletics helyett, Papp – Nagy helyett a 65. percben, Bujbáczi - Kerék helyett és

Tímár – Kovács helyett a 75. percben.

Gól: Nagy Richárd a 28. percben.

Tóth Csaba, vezetőedző:

A rekkenő hőségben rendezett nemzetközi meccs nagyon jó lehetőség volt a felkészülési

időszak lezárásához. Az első félidőben végig az irányításunk alatt tartottuk a mérkőzést.

Már a pálya közepén letámadtuk az ellenfelet, vagyis a védelem jól működött. Labdaszerzéseinket

követően többet birtokoltuk a labdát. A vendégek kitámadással próbáltak nyomást

gyakorolni ránk, de a védelmi zónánkban magabiztosan uraltuk a játékszert. Az ellenfél

sikertelen labdaszerzéseit követően nehezebb feladatot adtak nekünk, hiszen megszállták

a térfelüket védekezés céljából. A közép harmadba megérkezve már gyorsabb játékra

késztetettek minket. Radics Zsolti remek keresztlabdájával Kovács Dávid verte meg emberét

a balszélen és hosszúra ívelt labdáját Nagy Ricsi kapásból a hálóba lőtte (1-1). Rövidre ismét

Kovács Dávid ment el a baloldalon, de cimbalom szögből leadott lövése a kapufán csattant.

Talán ismételt önzetlensége újabb gólt eredményezhetett volna. Félidő végéig hiába a meddő

fölényünk gólt nem szereztünk már. A szünetet követően újabb nagy helyzetet puskáztunk el.

Major Barna szöglet utáni gyors kézből indított pontos labdájával Kovács Dávid a jobbszélen

lépett meg, majd a védőt és kapust kicselezve az oldalhálóba gurított. Nagy Ricsi immáron

másodszor volt kihasználatlanul üresbe 100%-os helyzetben. A félidő derekától szép lassan

visszaestünk. Hiába a frissen érkező cserejátékosok, egyre kevesebb ideig birtokoltuk a

labdát. Sok pontatlanátadás és technikai hiba miatt többet jöttek át a térfelünkre a szlovákok

és lehetőségeiket veszélyesek voltak. A lefújás előtt egy távoli lövést követően sikerült

kiegyenlíteniük és ezzel 1-1 lett a végeredmény. Összességében nagyon hasznosra sikeredett

a nemzetközi edzőmérkőzés, sajnos a megérdemelt győzelem helyett a döntetlennel

kellett megelégednünk. A főpróbán a sok kimaradt helyzet miatt kicsit csalódottak lehetünk,

de egyúttal sok sikert kívánok a csapatnak a bajnoksághoz.

2013.08.10. 00:00