U14

Sopron – Vasas Kubala Akadémia 2–2 (1–1)

2013.11.09., szombat, 12:00

VKLA: Bánfalvi D. – Bodnár M., Czibulya R., Csongvai Á., Radnó G. – Banka G., Váradi M., Módly M.  Kovácsréti M., Szirmai B., Csalár Á.

Csere: Feka M. – Csalár Á. helyett, Nagy B. – Banka G. helyett a szünetben, Fialovszky M. – Módly M. helyett, Borgulya G. – Szirmai B. helyett az 50. percben, Hámori Á. – Kovácsréti M. helyett, Szabó B. – Radnó G. helyett a 61. percben, Molnár L.

Gól: Kovácsréti M. (30’, 43’)

Harmati Tamás, vezetőedző: Hosszú utazás után, szakadó esőben kezdtük meg a mérkőzésünket hétvégén, a Sopron csapata vendégeként. Jól ment a játék, egyből próbáltunk kezdeményezni és uralni a meccset. Nem sokkal a kezdés után óriási helyzetben hibáztunk, és az ellentámadásból pedig az ellenfelünk került nagy lehetőséghez. Itt már érezhető volt, hogy ki kell tudnunk használni az adódó lehetőségeket, mert ha nem, akkor majd a Sopron csapata megteszi helyettünk. Így is lett. Újabb kihagyott ziccerek az egyik oldalon, a másik oldalon pedig egy védelmi hiba után, előny a hazaiaknál (10). Ezután tetszett, hogy nem kapkodtak a srácok, bíztak a stílusjegyeinkben és türelmesen alakították a játékot, a levegőben lógott a gólunk és a 30. percben meg is érkezett. Kovácsréti Márk egyéni játéka után ballal, remekül csavarta a labdát a kapu jobb oldalába (11). Továbbra sem álltunk le, de a szünetig már nem történt változás. A második félidőre még egy fokozattal feljebb kapcsoltunk és elég korán a vezetést is megszereztük. A 43. percben Nagy Bence gyönyörű keresztlabdáját Kovácsréti Márk váltotta gólra, ezúttal a kapu bal oldalát választotta, a duplázó támadónk (12). Továbbra is uraltuk a mérkőzést, de a mindent eldöntő találatot nem sikerült az ellenfél kapujába juttatnunk. A második félidő második részében, aztán "sikerült" felhoznunk ellenfelünket. A folyamatos rossz helyezkedéseinkkel védekezésben, és a felesleges, sok kis szabálytalansággal (a kapunktól 25-30 méteres távolságra) rendre életveszélyes szabadrúgásokat ajándékoztunk a Sopron csapatának. A Sopron a 65. percben egy ilyen szabadrúgás után ki is egyenlített (22). A hátralevő tizenöt percben hajtottak a fiúk, de nem volt bennünk több gól. Összességében nem érdemeltünk győzelmet, mert nemcsak a két bekapott gólnál hibáztunk nagyot, hanem a helyzetek befejezésénél is. Amennyiben megtanulunk ezekkel a lehetőségekkel élni, akkor majd feljebb tudunk lépni egy szintet. Gratulálok mindkét csapatnak!

Hajrá VASAS KUBALA AKADÉMIA!

U15

Sopron – Vasas Kubala Akadémia 2–3 (1–0)

Sopron, Soproni Anger réti sporttelep, füves pálya 2013.11.19. 12:00 óra

Összeállítás: Varszámisz – Márton, Kovács, Bálint, Gál – Garai, György, Szabó –Farkas, Bencze, Rákos.

Csere: Szegedi, Bagosi, Krizsán, Kiss, Fodor

Gól: Szabó (52.,64. perc), Farkas (65. perc)

Komódi László, vezetőedző: Játékos koromban nem értettem, hogy egy mérkőzés után miért olyan megviseltek az edzők! Hát most már egyre jobban kezdem érezni és látni magamon és a kollégáimon is hogy, az edzői teendők milyen érzelmi állapotba tudják sodorni az embert. Az edzősködés képes a mennyekbe repíteni, vagy a pokolba taszítani az embert! Sopronban szakadó esőben jó minőségű, de nagyon mély talajú pályán kellet futballoznunk. Stílusunknak megfelelő játékra ezen a meccsen nem voltunk képesek! Nagy részben a talajnak, a helyezkedési hibáknak, és a rengeteg egyéni hibának köszönhetően. Az, hogy nyerni tudtunk csak egy két játékos jó helyzetfelismeréséből és a szerencséből adódott! Nem szabad a csapat munkáját lerombolnia egy-két fegyelmezetlen játékosnak, mert a fegyelmezetlenségek mindenkire kihatnak! A győzelemhez gratulálok!

Hajrá Vasas Kubala!

U16

REAC – Vasas 1–1 (0–0)

Összeállítás: Orgován  Szilágyi, Egyed, Borvető, Szász – Bakó, Micsinai, Erdélyi – Horváth, Pataki, Rabatin.

Csere: Borvető helyett Durso a szünetben, Horváth helyett Pápai, Rabatin helyett Gulyás, Szász helyett Junghausz, mind a 60. percben, Micsinai helyett Danyis 65’, Bakó helyett Halász 70’

Gól: Pataki 58’

Vezetőedző: Répási László

A heti program zárásaként a REAC-hoz látogattunk egy bajnoki mérkőzésre. A találkozó előtti edzéseken, azt próbáltuk jobban megerősíteni a gyerekek tudatában, hogy a bajnoki meccseken is olyan felszabadultan, de ugyanakkor fegyelmezetten és koncentráltan kellene focizni, mint ahogy edzésen teszik. Ezt nagyon nehéz megvalósítani. Az igazi sportoló jellemzője, hogy mindig nyerni akar, de ezt nem eredmény kényszerben kellene elérni. A szakmai értékelést most mellőzném, mert a srácok az egész mérkőzésen nagyon magas szinten tették a dolgukat és szépen focizva játszottak. Természetesen voltak hibák, de melyik mérkőzésen nincsenek. Azonban, nagyon fontos, hogy milyen rövid idő alatt értek el eredmény azzal az egyszerű dologgal, hogy felszabadultan fociznak egy jót. Ha az utóbbi hetek egy pontos mérkőzéseit elemezzük, akkor a különbséget csak egy „óriási” jelzővel tudom, tudjuk jellemezni. Nagyon nagy előre lépés, hogy a harmadik olyan mérkőzést játszottuk le, ahol az ellenfél védekező focival csak a döntetlenre játszott. Fejlődve, egyre jobban játszottunk az ép aktuális ellenféllel szemben. Gratuláltam a csapatnak a játékhoz és a mérkőzés után együtt szomorkodtunk az elszalasztott háromszor kettő pont miatt.

Hajrá Vasas, Hajrá Kubala!

U17

Vasas Kubala Akadémia – Paks 42 (10)

Fáy, műfüves pálya, 2013.11.09., 10:00

Összeállítás: Major B. – Kerék, Beschenbacher, Csősz, Tóth O. – Radics, Major M., Balogh – Oláh, Nagy, Miletics.

Csere: Tajti – Oláh helyett és Kovács – Miletics helyett a 60. percben, Marton – Major M. helyett a 76. percben és Tóth Zs. – Kerék helyett a 80. percben. Fazekas és Démusz (kapus).

Gólszerző: öngól a 37. percben, Kovács Dávid a 72. percben, Balogh László a 80. percben és Nagy Richárd a 94. percben.

Kiállítva: Csősz Richárd a 82. percben.

Tóth Csaba, vezetőedző: Az elmúlt mérkőzésekhez képest az első félidőben nagyon jó tempóban és szellemiségben játszottunk. Az első percekben Tóth Olivér veszélyeztetett egy távoli lövéssel, melyet a hálóőr szögletre mentett. A meglepően bátran letámadó paksiak próbáltak labdát szerezni, de labdakihozatalunk magabiztos és eredményes volt. Tempós labdavezetések jellemezték a középső harmadba érkező játékosok belépését, majd onnan az ellenfél középpályás sora mögé érkezve az indító passzok nem mindig találtak célt. A labdavesztések után az esetek többségében viszont sikerült visszaszereznünk a labdát, ezáltal a játék folyamatosan az ellenfél térfelén zajlott. Nagyon sok pontrúgást végezhettünk el a vendégek büntető területéhez közel, de a beadások sajnos pontatlanok voltak. A dominanciánk nem volt kérdéses csak a gól hiányzott a játékunkból. Nagy Ricsi remek indítást kapott és ballal a felső lécet zörgette meg. Kis idő múlva Balogh Laci egyéni labdaszerzése után az indításába egy paksi védő beleért és a labda irányváltása után a saját kapujukba hullott a játékszer (10). Szerencsés, és már megérdemelt találatot jegyezhettünk. A félidő utolsó percében Miletics Zsombor remek centerezését Nagy Ricsi hibázta el. A második félidő elején jött a hidegzuhany. Amilyen jól kezdtük az első félidőt legalább olyan rosszul folytattuk a második játékrészt. Nem tudtunk ugyanabba az érzelmi állapotba kerülni. Ennek következményeként sok hibával játszottunk. Ellenfelünk megérezte rajtunk a megingást és bátrabban játszott. Sajnos az egyenlítő találatuk is összejött, egy lövésük a kapufáról kipattant és centerük ért oda hamarabb (11). A gól felborzolta a kedélyeket, saját magunk miatt mélyről indulva kellett újra felépíteni a játékunkat, de a kettős csere meghozta gyümölcsét. Kovács Dávid remek labdát kapott és ziccerben jobbról külsővel egy kapufás gólt szerzett (21). Rövidre rá, ismét Balogh Laci volt a főszereplő egy remek helyzetfelismerésből. Saját labdaszerző akciója után 35 méterről a kapus felett a hálóba ívelt (31). NB 1-es találat volt. A mérkőzés drámai fordulatot vett az utolsó 10 percre. Csősz Ricsi érthetetlen módon kiállítatta magát és nehéz helyzetbe sodorta a csapatot, amit a Paks gyorsan kihasznált (32). A végjáték így izgalmasra sikeredett, de egy szögletünket követően Balogh Laci beadását Nagy Ricsi a hálóba rúgta, ezzel kialakult a végeredmény (4-2). Összességében a tervezett célt elértük, de majdnem komoly árat fizethettünk érte az időszakos gyenge teljesítmény és a kiállítás miatt. Ettől függetlenül gratulálok a csapatnak a győzelemhez és a változáshoz, ami remélem, megmarad a hátralévő három bajnoki mérkőzésen. Ez csak a játékosokon múlik és én bízom bennük.

U18

REAC  Vasas Kubala Akadémia 23 (12)

2013.11.08., Szántóföld út 3., műfüves pálya. 16:00

Összeállítás: Győr  Spiegelhalter, Hesz, Orosz, Kubicza  Dinka, Kollár, Simon M.  Rabatin, Szilágyi, Forgács.

Cserék: Szilágyi h. Busa (45. p.), Forgács h. Somogyvári (58. p.), Simon h. Nagy L. (58. p.)

Gólszerző: Spiegelhalter (2), Rabatin

Domján Norbert, vezetőedző: Jó minőségű műfüves pályán játszottuk a mérkőzést. Az első percekben több technikai hibát is vétettünk, de tíz perc után átvettük a játék irányítását és egyértelmű labdabirtoklási fölényt alakítottunk ki. Az utolsó passzaink voltak pontatlanok, távoli átlövéseink nem találtak kaput. A 23. percben Szilágyi Máté szabadrúgásból a kapufát találta telibe, a kipattanó labdát Spiegelhalter Márk szemfülesen passzolta a hazaiak hálójába (01). A 35. percben  egy ritkán látható nagy góllal  növelni tudtuk előnyünket. Rabatin Norbert egy lepattanó labdát bombázott a hosszú felső sarokba (02). A második gólunk után eldönthettük volna a mérkőzést, de két óriási ziccert is elhibáztunk, ahogy ez ilyenkor lenni szokott, ellenfelünk egy átlövés után szépített (12). A szünetben felhívtam a játékosok figyelmét arra, hogy a fociban a rengeteg kihagyott helyzet általában megbosszulja magát. A második játékrészt ott kezdtük, ahol az elsőt befejeztük. Lassan és körülményesen játszottunk. A hazai csapat ezt megérezve az 54. percben egy újabb átlövéssel egyenlíteni tudott (22). A kapott gól után a csereként beálló Somogyvári Norbert-Nagy Levente duónak sikerült egy kis frissességet hozni a csapat játékába. A 73. percben Nagy Leventét buktatták a 16-oson belül, a büntetőt a jó teljesítményt nyújtó Spiegelhalter Márk magabiztosan értékesítette (23). Az utolsó tíz percben a hazaiak felívelt labdákkal próbáltak egyenlíteni, de az eredmény már nem változott.

A játék képe alapján az egygólos győzelmünk megérdemelt, de a csapat messze nem mutatta igazi arcát. Az első játékrész közepén nyújtott teljesítményünknek köszönhetjük a három pontot, a hátra lévő utolsó két bajnokin jobb játékot várok a csapattól. A mai napon csak a győzelem megszerzéséhez tudok gratulálni a fiúknak!

U21

Vasas Kubala Akadémia – Paks 0–2 (0–1)

Fáy utca, műfüves pálya, 2013.11.09.

Összeállítás: Lékai S. – Lesták M., Túri D., Kis B., Marcsek Á. – Tóth Cs., Vida M. – Dorogi R. – Oláh L., Szedlár Z., Zoltay M.

Csere: Zoltay M.helyett Szilágyi M., Lesták M. helyett Madarász Á., Tóth Cs. helyett Rőthy M.

Késedi Gábor, vezetőedző: A hétközi idegenbeli edzőmérkőzés után, most hazai pályán kíséreltünk meg pontokat szerezni a Paks csapatától. Az első negyedórában még csak kerestük a játék ritmusát, inkább ellenfelünk birtokolta a labdát. Utána kezdtünk feléledni és egyre többet birtokolni a labdát. Marcsek Ákos előtt komoly lehetőség adódott, de sajnos ez most kihasználatlanul maradt. A válasz nem váratott sokáig magára. 1-1-es helyzetet veszítettünk a jobb oldalunkon, majd a beívelt labdát az ellenfél játékosa okosan a kapunk jobb oldalába fejelte. Belül sajnos lemaradtunk a fejelő játékosról. Ellenfelünk játéka a rúgott gól után védekezőbbé és még zártabbá vált. Kiválóan leszűkítették a saját félpályájukon a területeket és csak szűk lehetőségeket hagytak nekünk az építkezésre. Kontratámadásokat próbáltak kezdeményezni és csak hibáinkra vártak. A mérkőzés képe szinte végig ugyanaz volt, Vasas próbálkozások, nagyon határozott Paksi védekezés, gyors kontra lehetőségekkel. Nem volt igazi átütő erő az akcióinkban. Nem tudtunk döntő nyomást mérni az ellenfélre, nem tudtuk feltörni a szélső zónákat és a tengely mellett sem jutottunk közelebb az ellenfél kapujához. A végére teljesen támadóvá formáltuk a csapatot. Igazi célfocival próbáltunk eredményeket elérni. És ismét jött az egészen elképesztő véghajrá. A bíró három perc hosszabbítást jelzett. A hosszabbítás utolsó pillanataiban szabadrúgáshoz jutottunk, a Szedlár Zoli által kiválóan betekert labdát Túri Dani remek mozdulattal a lécre fejelte, az onnan kipattanó labda elénk került, de sajnos csak a kapu fölé tudtuk rúgni három méterről. Mindenki egy emberként a földre került. Az ellenfél gyorsan elvégezte a kirúgást és szinte végig robogtak a pályán, majd az akciót góllal fejezték be. Ahogy hálót ért a labda, a bíró le is fújta a találkozót. A szerdai jó teljesítmény után sokkal bátortalanabbak és tompábbak voltak a srácok. Tudták kontrolálni a mérkőzést bizonyos szintig és határozott védekezést is be tudtak mutatni, de igazán mindent elsöprő nyomást nem tudtak kivitelezni. Az utolsó percek eseményei pedig csak habként érkeztek a nem túl finom tortára. A srácok továbbra is nagyon becsületesen dolgoznak a hétköznapok folyamán. Hinniük kell benne, hogy van erejük és tudásuk változtatni az események menetén.

Hajrá Válogatott! Hajrá Vasas! Hajrá Kubala!

2013.11.09. 00:00