
Gyulai Termál FC – Vasas FC II.
3–0 (2–0)
NB III. Dél-Keleti csoport, 30. forduló
2025. május 25., vasárnap 17:00
Gyula, Id. Christián László Városi Sporttelep, 600 néző. Vezette: Kakuk Szabolcs (Szabó Ferenc Szilárd, Szabó Laura Emerencia)
Gyulai Termál FC: Füstös – Sztankó (Prohászka, 90.), Wéber, Szabó P., Krajcsó, Zabari – Csicsely (Vörös, 65.), Zelenyánszki (Szabó Zs., 65.), Trescsula (Kovács, 86.), Czirok (Katona, 86.) – Zádori. Vezetőedző: Ekker Attila
Vasas FC II.: Horváth K. – Farkas J. (Juhász, 75.), Feledy, Szunyog (Vincze, a szünetben), Mikolay – Forgó, Rab (Kátai, a szünetben), Hős (Sus, 62.), Farkas B. – Jován (Galaschek, 80.), Rideg. Vezetőedző: László András
Gól: Zádori (23., 84.), Trescsula (33.)
Sárga lap: Zelenyánszki (28.), Csicsely (39.), Wéber (46.), Szabó Zs. (68.), Zabari (82.), ill. Vincze (66.), Rideg (85.)
Tartalék együttesünkre éppen a szezon végén várt a leghosszabb utazás, mivel a zárófordulóban a román határ mellé, Gyulára utaztunk. Mindkét csapat számára óriási téttel bírt a találkozó, hiszen a második, harmadik, vagy adott esetben a negyedik hely sorsáról döntött az összecsapás. Ennek megfelelően nagy iramban kezdődött a mérkőzés, amelyen a hazaiak vették magukhoz a kezdeményezést. A kezdő sípszót követően máris szöglethez jutottak a hazaiak, amelyet követően nagy kavarodás alakult ki a kapunk előtt, de szerencsére Horváth megszerezte a labdát. Nem sokkal később ismét sarokrúgást végeztek el vendéglátóink, a beadás jól is kanyarodott középre, amelyet Zelenyánszki fejelt kapura az ötösről, ám Horváth Kornél nagy bravúrral védett.
Az első negyedóra végén kezdtük felvenni a mérkőzés ritmusát, ekkor jegyezhettük fel az első veszélyesebb Vasas-helyzeteket: Farkas Jeromos húzta meg a jobbszélt, majd centerezett középre, a labda egy védő lábáról Hős Zsomborhoz került, aki 18-ról, kapásból vette célba a kaput, de a próbálkozás még a gólvonal előtt elakadt a blokkban. Ezt követően Farkas Botond ívelt a tizenhatoson belülre, amit Forgó csúsztatott meg közelről, de a labda centikkel elkerülte a kaput.
A félidő felénél ismét a gyulaiak irányítottak és a 23. percben megszerezték a vezetést: Sztankó adott be jobbról, amit a hosszún üresen maradó Csicsely fejelt kapufára, a kipattanóra pedig Zádori reagált a leggyorsabban és a bal alsóba gurított, 1–0. A vezető gól lendületben tartotta a hazaiakat és 10 minutummal később megduplázták előnyüket: Trescsula kapott egy hosszú indítást a középpályáról, majd a kapujából kifutó Horváth felett a hálóba emelt, 2–0. Nem sokkal később tovább növelhette volna előnyét a Gyula, de Zádori 16-ról leadott lövésénél kapusunk bravúrral hárított. A játékrész hajrájában mi voltunk veszélyesebbek, Farkas Botond beadását Szunyog fejelte a bal alsó sarok irányába, de Füstös leért a labdára, így sajnos kétgólos hátránnyal mentünk a pihenőre.
A szünetben kettőt cserélt, valamint szerkezetet váltott László András vezetőedzőnk: Rab Bence és Szunyog György nem jött ki a folytatásra, helyükre Kátai Szabolcs és Vincze Domonkos érkezett. A második félidőt nagyobb lendülettel kezdtünk és az 53. percben szépíthettünk volna: Rideg Bálint verte át védőjét, majd lőtt 18-ról, a kapus azonban védett. A kipattanó Kátaihoz került, aki azonban közelről Füstösbe bombázott, az újabb kijövő labda ismét csatárunkhoz került, de fiatal játékosunk a földre került, a játékvezető sípja viszont néma maradt. Nem sokkal később újra Kátai alakított ki magának helyzetet, de lövése centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot.
A folytatásban ismét a gyulaiak irányították az eseményeket és beadások révén próbálták növelni a különbséget. A 84. percben sajnos meg is szerezték harmadik találatukat, amellyel végképp lezárták a találkozót: egy hosszú indítást követően Mikolay fejjel tette volna haza a labdát, ám túl rövid volt a csúsztatás, amelyet így Zádori megszerzett és a kapujából kifutó Horváth mellett a kapuba gurított.
A mérkőzés hajrájában még Vincze Domonkos cselezte át magát az egész gyulai védelmen, ám lövését blokkolták, így az eredmény nem változott. Csapatunk 3–0-s vereségével végül a negyedik helyet szerezte meg a bajnokságban, ami bár rendkívül fájó, de a felnőtt mezőnyben fiatal, akadémista keretünkkel így is nagyszerű teljesítmény. A szezon során csapatunk gyönyörű és emlékezetes pillanatokkal, értékes győzelmekkel, valamint egy nyolcmeccses veretlenségi sorozattal örvendeztette meg lelkes szurkolótáborunkat. Köszönjük, fiúk, az egész éves teljesítményt!
A Vasas FC II. vezetőedzője, László András így értékelt a lefújást követően:
– Nehéz bármit is mondanom, hiszen az utolsó pillanatban lecsúsztunk a dobogóról. Ettől függetlenül gratulálok a fiúknak az egész éves teljesítményhez, de a mai mérkőzésen sajnos nagyon sokat hibáztunk és gyengén játszottunk. Összességében viszont büszke vagyok a srácokra a szezonban mutatott játékukhoz.
A Vasas FC II. csapatkapitánya, Feledy Balázs is nyilatkozott a találkozó végén:
– Sajnos nem úgy alakult ez a mérkőzés, ahogy elterveztük. Az első félidő közepén kaptunk egy szerencsétlen gólt, ezután mennünk kellett az eredményért. ellenfelünk pedig kihasználta a hibáinkat. A második játékrészben balszerencsénk is volt, hiszen nem sikerült gólra váltanunk a helyzeteinket. Ilyen a foci, fel kell emelni a fejünket, mert összességében is nagy dolog, amit elértünk. Büszke vagyok a csapatunkra, főleg, mert rengeteg fiatal, tehetséges játékos tagja a keretünknek. Nagyszerű idényen vagyunk túl.
Köszönjük szurkolóinknak az egész éves szurkolást!
Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!
2025.05.25. 20:00
Vasas Kubala Akadémia (Vasas Akadémia Kft.)
H-1139 Budapest, Fáy utca 58.
Telefon: +3620/378-48-80
E-mail: info@vkla.hu