VKLA Firenzében jártunk - Europe Cup

U12 – Memorial Sergio Castelletti Cup

Coppa Italia, Europe Cup 2015

Sesto Fiorentino, Stadio Comunale, Stadio Scandicci – fű és műfű – 2015.06.05 – 06.07

Pályaméret: nagypálya – nagykapu, 10+1, 2 x 20 perc – egyenes kieséses rendszerű lebonyolítás

Torna kerete:

Kiss Gellért kapus, Puskás Zsombor, Dékei Márk, Sipos Olivér, Polgár Gábor, Szántó Attila Tas, Obsuszt András, Biben Barnabás, Biró Márk, Nagy Zsombor, Pócsa Csaba, Kovács Mátyás, Kelemen Adrián, Czövek Péter, Péteri Máté, Nguyen Viet Thinh

Vasas Kubala Akadémia csoportja: Hajduk Split, A.C. Prato, S.S.D. Sestese Calcio, Vasas Kubala Akadémia

Csoportmeccsek

Vasas Kubala Akadémia 0 – 2 A.C. Prato (olasz)

gól: -

mérkőzés legjobbja: Kovács Mátyás

Vasas Kubala Akadémia 0 – 0 SSD. Sestese Calcio (olasz) büntetőkkel: 3 – 4

büntetőkből gól: Nagy, Sipos, Puskás

mérkőzés legjobbja: Biben Barnabás

Helyosztók

Vasas Kubala Akadémia 2 – 0 USD Rin Doccia (olasz)

gól: Czövek, Kovács

Vasas Kubala Akadémia 2 – 1 CFR Cluj (román)

gól: Pócsa, Péteri

mérkőzés legjobbja: Sipos Olivér

Ambruska Péter, vezetőedző: Az első mérkőzésen hatalmas fizikális és irambéli különbséggel találkoztunk, így egy félidőn keresztül tudtuk csak tartani magunkat. A második félidőben szinte egyből gólt kaptunk, nem sokkal később sajnos jött a második is. Támadásban az első félidőben volt egy jobboldali akciónk utáni lövés Obsuszt Andristól, ami előtt Kovács Matyi és Nagy Zsombor összjátéka volt tetszetős. Andris megpróbálta átemelni a kapust, akinek sikerült hárítania az egyébként ötletes lövést. Támadásban ezen kívül Kovács Matyinak voltak még egy az egy elleni momentumai a szélen, de igazi lövőhelyzetünk nem volt több. Az egész csapat hatalmas terhelést kapott, és a srácokra egy szavam sem lehetett, olyan különbség volt mintha egy évvel idősebbek ellen játszottunk volna. A második napon a hazai csapat ellen kellett helyt állnunk, de amikor felsorakozott a két csapat megint azt kellett tapasztalnom, hogy fizikálisan újfent nem a mi oldalunkon van az előny. Ennek ellenére a srácok szervezetten és bátran vették fel a kesztyűt, mondanám, hogy csak az ellenfél ellen, de azért a pálya talaja is mintha picit lejtett volna. Sajnos minden apró lökés, érintés után a kapunk környékéről gyakorolhatták a szabadrúgást az olasz fiúk. Ez mind nem volt elég, a második félidőben Pócsa Csabi szerelte a belső védőt, melynek végén Kovács Matyi bevette a hazaiak kapuját – ezzel győztes helyzetbe kerültünk volna – de a játékvezető sporttárs szabálytalanság címén elvette a gólunkat…Eztán inkább már csak a mezőnyben folyt a játék, egyik csapat sem talált igazán fogást a másikon, jöhettek a büntetők. Jól indult számunkra, hiszen az első három lövőm (Nagy, Sipos, Puskás) hiba nélkül teljesítette a feladatot, sajnos az olaszok sem hibáztak. Eztán nehéz pillanatok következtek, sajnos Szántó Tas túlságosan pontos akart lenni, és a bal oldali kapufát kívülről súrolta a lövése. Kiss Gellért kapusom viszont, aki ezen a meccsen ihletett formában védett, hatalmas bravúrral tartott minket meccsben. Czövek Petya a jobb oldali kapufa mellé lőtt, csak sajnos ő is kívülről… Az olaszok utolsó lövője esélyt sem adott Gelónak a védésre, így büntetőkkel, egy 0 – 0 után alul maradtunk. A fiúk ezután egy kisebb firenzei városnézésről tértek vissza a délután, hogy begyűjtsük első góljainkat,  és győzelmünket. Bár a Doccia ellen végig mi domináltunk, és támadtunk, a második félidőben érkezett csak meg a várva várt gólunk. Péteri Máté egyéni akciója után passzolt az alapvonalról a második hullámban érkező Czövek Petinek, aki nem hibázott és higgadtan a jobb alsóba gurított. A meccs végén aztán annyira kipúposodott a fölényünk, hogy sorra jöttek a helyzeteink, Pócsa Csaba gólt majd gólpasszt jegyezhetett volna, de a kapusuk mindkétszer bravúrt mutatott be. Ami késett az viszont nem múlt el, Péteri Máté és Kovács Mátyás egy 2 – 1 elleni játékhelyzetet passzjátékkal megoldva sikeres akciót hajtottak végre, melynek végén Kovács Matyi a hálóba gurított. 2 – 0 ide. Így másnap a Kolozsvár ellen kellett utoljára helyt állnunk, és most már sorozatban negyedszer kellett hatalmas hőségben és magas páratartalomban a gyerekeknek plusz energiákat mozgósítaniuk. Egy nagyon élvezetes mérkőzést játszottunk, melyet több pontot is magunknak tettünk izgalmassá. Ennek ellenére végig mi domináltunk és irányítottuk a játék ritmusát. Az első félidő első 10 perce egyértelműen a mienk volt, a srácok birtokolták a labdát, sokszor forgatták meg hátul, és a széleken tudtunk elsősorban akciókat kialakítani. Gólt viszont a játékunk nem eredményezett, viszont a második félidőben Pócsa Csaba a baloldalról indulva remek cselekkel lövő helyzetbe hozta magát, és körülbelül 20 méterről egy közbecsúszó védő lába segítségével a hálóba lőtt. Ahogy lenni szokott ez minket fellelkesített, még több terület nyílt meg előttünk. Ennek köszönhetően Kovács Matyi és Nagy Zsombor nagyon éltek a pályán, az összjátékuk után Zsombort buktatták a büntető területen belül, melyet a sértett remekül lőtt el a jobb alsó sarok felé, viszont a Cluj nem kicsi kapusa nagy bravúrral hárított. Ez egy picit megfogott minket, az ellenfelet pedig felhozta, de szerencsére egy szöglet variáció után Péteri Máté egy gyönyörű átemelős góllal vette ki a részét az újabb győzelemből. A meccs szinte utolsó percében egy beívelésnél Kiss Gellért hamar mozdult ki, és beütötte magának a labdát, viszont előtte 2 – 3 fontos védést is bemutatott. Így az utolsó meccset 2 – 1 arányban megnyertük.

Összegzés: Nagyon tanulságos és kemény torna volt, hatalmas erőviszony béli különbségekkel és kontrasztokkal. Az első meccseken sajnos meg kellett tapasztalnunk, hogy a Fiorentinának a helyi tartományi csapatai mind fizikálisan és ezáltal sebességben előttünk járnak, ebből kifolyólag – és talán megilletődöttségből is – az első meccsünkön nem tudtunk elvárhatóan teljesíteni. A hazaiak ellen már jobb meccset játszottunk, de dominálni ott sem tudtunk, ennek ellenére úgy érzem, hogy egy szabályos góltól lettünk megfosztva. Utána viszont a mezőny alsó harmadán elhelyezkedő csapatok ellen végig dominálni tudtunk, és „csak” az volt a kérdés, hogy az 5 – 6 helyzetünkből mikor, és hány gól lövünk be. A fiúk az első két meccsen olyan határterhelést kaptak – ez egyébként betudható volt a melegnek is – amilyennel az itthoni Bozsik tornán és Kölyökliga meccseken nem találkoztak, ebből kifolyólag felkészülve sem lehettek erre. A torna lebonyolítása szempontjából a négymeccses egyenes kiesési rendszer miatt két lehetséges verzió van. Vagy az elején kapsz egy vagy két könnyebb ellenfelet és a felsőházban kapsz nagyon nehezeket, vagy pedig az elején kapsz kettő nehezebbet, utána viszont tudsz dominálni és sikerélménnyel távozni. Nekünk a második verzió jutott, amit talán azért nem bánok, mert a torna végére 2 győztes meccs azért jó érzés volt a srácoknak. A csapatnak gratulálok, mert egységesen és csapatként helyt álltak, a tőlük telhetőt megtették. Hajrá Vasas Akadémia!

U10 Sergio Castelletti emléktorna

Sesto Fiorentino, Olaszország 2015.06.04-07.

Az elmúlt hétvégén – a Fiorentina fiókcsapatának (SSD Sestese) meghívásának eleget téve - első alkalommal vett részt csapatunk külföldi tornán. A vegyes lebonyolítású tornán nagy örömömre nem vallott szégyent a csapat. Mint ahogy az várható volt, az első napi „hirtelen” lebonyolított csoportmérkőzések alatt, még kissé megilletődötten játszottak a srácok, a céltudatosabban fellépő ellenfeleinkkel szemben. A torna speciális szabályaihoz való alkalmazkodás – 10 perces mérkőzések, les nélkül, hazaadással – időt követelt a csapattól. Az első napról elmondható volt, hogy bár jóval többet volt nálunk a labda és igyekeztünk felépíteni a támadásainkat, ellenfeleink céltudatosabb játéka eredményesebbnek bizonyult.

Bár minden mérkőzésen sikerült több gólhelyzetet is kidolgoznunk, sajnos a nyitó napon még nem sikerült betalálnunk ellenfeleink kapujába.

Csoportmérkőzéseink eredményei:

Sestese - Vasas Kubala Akadémia 1 -0

Juvenes Dogana - Vasas Kubala Akadémia 0 – 0

Vasas Kubala Akadémia – Prosettimo 0 – 0

Vasas Kubala Akadémia – Empoli 0 – 1

A torna 2. és 3. napján a helyosztó mérkőzésekre került sor, ahol a 2x15 perces játékidő már több lehetőséget biztosított számunkra a játékunk kibontakoztatására. Ennek megfelelően itt már a mérkőzések jelentős részében irányítottuk a játékot és a szervezett, hatékony védekezés mellett, tetszetős, kombinatív támadásokat is vezettünk. És ami nem sikerült az első napon, végre bevettük az ellenfelek kapuját. Viszont sajnos azt kell mondanom, hogy ami már régebb óta is problémát okoz a csapatnál, nem változott a kint létünk alatt sem! Ez pedig a helyzetkihasználás! Legfőképp ennek tudható be, hogy a mérkőzéseinken nem tudtuk győztesként elhagyni a játékteret. Összességében megállapítható, hogy ellenfeleink játékfelépítés, kondicionális képességek, taktikai képzettség terén nem járnak előttünk, viszont céltudatosságban és határozottságban igen! A látottak alapján az első nemzetközi megmérettetésünket sikeresnek értékelem, és remélem, hogy a jövőben több alkalmunk nyílik hasonló tornákon vagy mérkőzéseken megmérettetni külföldi ellenfelekkel!