VKLA menü
Akarni, küzdeni, játszani
Az alábbiakban Fodor Tamással készült interjú olvasható.
Milyen kapcsolatod van a sporttal?
A Vasas volt az első klubom, ahol fociztam, mintegy öt évet töltöttem el piros-kék színekben, mondhatom, hogy a sportág alapjait ennél az egyesületnél sajátítottam el. A Fiastyúk utcai Általános iskola sportosztályába járva, sok felejthetetlen emlékkel lettem gazdagabb. Még volt szerencsém Illovszky Rudi Bácsi kemény kezei alatt is edzeni. Később még 5 évet, az Újpestben játszottam középpályásként. A sport a mai napig fontos szerepet játszik az életemben, egyéni sportban jelenleg is versenyzem, amatőr státuszban.
Hány éve dolgozol a szakmában?
Pszichológusként végeztem az ELTE-n, közel 15 éves szakmai múlttal rendelkezem. Elsősorban coaching-gal, egyéni- és csoportos fejlesztő tréningekkel, kiválasztással, csapatépítéssel, vagyis a HR, emberi erőforrás menedzsment területével foglalkoztam, másrészt a marketingkutatás/tanácsadás szektorban tevékenykedtem az üzleti szférában, valamint nagy tapasztalattal rendelkezem szervezetfejlesztés területén. Az Akadémián a maximális teljesítmény eléréséhez szükséges mentális környezet megteremtésén kívül is lesznek ilyen jellegű feladataim, hiszen a mentáltréner feladatkörét a leghatékonyabban kell beilleszteni a már meglévő szervezeti rendszerbe.
Milyen célokat tudnál megfogalmazni, mit szeretnél megvalósítani az Akadémián?
Szeretném az elején tisztázni, hogy nem az a cél, hogy a gyerekek személyiségét megváltoztassuk, módosítsuk, hanem hogy megteremtsük azt a mentális környezetet, amelyben a már amúgy is meglévő pozitív tulajdonságokat (kitartás, eltökéltség, tisztesség stb.) tovább tudják/tudjuk fejleszteni, és hogy mindez a sportpályán kívül is kamatoztatható legyen. Minden játékosban megvan az edzések során elsajátított tudás, melyet a szakmai stáb vezetői, illetve az edzők adnak át kemény munkával. A mentáltréner abban segíthet, hogy a megszerzett tudás minden körülmény között meg is jelenjen (pl. tétmeccsek), másrészt a további fejlődéshez szükséges motiváltság, szorgalom, elhivatottság, vagyis a fejlődés hajtóerői letisztuljanak, erősödjenek és állandóan a fókuszban legyenek. Így a már erős szakmai háttérrel működő Akadémia egy további erősítő pillért integrál a szervezetbe.
Mi a véleményed arról, hogy egy labdarúgó akadémia mentáltrénert alkalmaz?
Örömmel tapasztaltam, hogy Magyarországon egyre többen ismerik fel a mentális támogatás, felkészítés fontosságát. A Kubala Akadémia innovatív szemléletét mutatja, hogy a profi szakmai munka mellett figyelmet fordít a teljesítményt, fejlődést katalizáló mentális környezet megteremtésére is. Cél, hogy a profi labdarúgás kapujában álló labdarúgók minden téren megfelelő alapokat sajátítsanak el, tudatosan, aknázzák ki az akarat, az emberi kitartás és győzni akarás erejét.
2014.08.05. 00:00
Vasas Kubala Akadémia (Vasas Akadémia Kft.)
H-1139 Budapest, Fáy utca 58.
Telefon: +3620/378-48-80
E-mail: info@vkla.hu