VKLA Gólgazdag találkozókat játszottunk az elmúlt héten - edzői értékelések

Vasas Kubala Akadémia - Dukla Banska Bystrica 2-0 (1-0)

2023. február 08., szerda 12:00
Fáy utcai Sportcentrum
1139 Budapest, Fáy utca 58.

Nagy Gábor, vezetőedző:

- Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott, a vendégcsapat fegyelmezetten, szervezetten futballozott. Negyed óra elteltével átvettük a játék irányítását. Örülök, hogy a mai mérkőzésen több helyzetet tudtunk kialakítani az ellenfél kapuja előtt. A félidő közepén - egy szép támadás végén - megszereztük a vezetést, majd pár perccel később meg is duplázhattuk volna az előnyünket egy ziccer után. A védekezésünk stabil és agresszív volt, ellenfelünknek nem igazán volt komoly gólszerzési lehetősége. A második félidő nagy részében is inkább a mi akaratunk érvényesült, a mezőnyfölényünket gólra tudtuk váltani. Megérdemelt volt a kétgólos győzelmünk, fontosabb azonban, hogy viszontláttunk olyan játékhelyzeteket, amiket az edzéseken gyakoroltunk.

U16-os nemzetközi felkészülési mérkőzés
Vasas Kubala Akadémia - Dukla Banska Bystrica 4-2 (1-1)

2023. február 08., szerda 14:00

László András, vezetőedző:

- Először is a mérkőzésen megsérülő Barna Boldizsárnak mielőbbi gyógyulást, felépülést kívánok. A találkozót picit tompán, körülményesen kezdtük, amit az ellenfelünk góllal büntetett meg. A találat után megváltozott a játék képe. Többet futottunk, többet támogattuk a labdás játékost, több párharcot nyertünk meg. Ennek köszönhetően a szünet előtt egyenlíteni tudtunk egy büntető után. A második félidő elején sorra alakítottuk ki a gólhelyzeteket, de egy eladott labdánk után a szlovák csapat ismét vezetéshez jutott. A csapat mentalitását dicséret illeti, hiszen előbb egyenlíteni tudtunk egy szép támadást követően, majd az utolsó tíz percben még két gólt rúgtunk az ellenfelünk kapujába, így magabiztosan nyertük meg a mérkőzést. Mindegyik találatunk előtt szép egyéni teljesítményeket, megoldásokat láttam. Annak külön örülök, hogy a keretben összesen hét 2008-as születésű akadémista kapott játéklehetőséget.

FK TSC Bačka Topola - Vasas Kubala Akadémia 3-3 (0-3)

2023. február 11., szombat 12:00
Serbia, Topola Plitvicka 1. Backa

- Az első félidei játékkal nagyon elégedett voltam, hiszen 3-0-ra vezettünk. Támadásban jól használtuk ki a területeket, védekezésben pedig kellően agresszívak voltunk. A második félidőt is jól kezdtük, több helyzetet is kialakítottunk az ellenfél kapuja előtt, de ezekből sajnos nem tudtunk gólokat szerezni. A 60. perctől viszont visszaesett a játékunk, amit ellenfelünk kegyetlenül kihasznált. Az ilyen találkozókat meg kell tanulnunk lezárni!

U15-ös nemzetközi felkészülési mérkőzés
FK TSC Bačka Topola - Vasas Kubala Akadémia 0-6 (0-2)

2023. február 11., szombat 14:00

Horváth Gábor, vezetőedző:

- Az első félidőben kezdeményezően, támadólag léptünk fel. Helyzeteket tudtunk kidolgozni, ami a játékrész végéig kétgólos előnyt eredményezett. A második félidőben hasonló volt a mérkőzés képe, végig dominálni tudtunk, szép akciókat vezettünk, így további négy alkalommal sikerült bevennünk a hazaiak kapuját.

U14-es nemzetközi felkészülési mérkőzés
Vasas Kubala Akadémia - FK TSC Bačka Topola 11-0 (3-0)

Angyal Péter, vezetőedző:

- Nagy volt a két csapat közti különbség, de azt nem venném el a játékosoktól, hogy az első perctől az utolsóig nagy nyomást tettek az ellenfélre. Meg lehet nyerni egy ilyen mérkőzést 3-4 góllal is, illetve 11-gyel is. Nagyon bátran mentünk előre, végig motivált volt az egész csapat. A hétközi mérkőzésen csak az első félidőben tudtunk nagy tempót diktálni, most a második játékrészre még feljebb kapcsolt a csapat. Gyorsak voltunk az átmenetekben és szinte át sem engedtük ellenfelünket a térfelünkre. Meghatározta a mérkőzést, hogy az első két helyzetünket sikerült gólra váltani. A mentalitással és a beletett futómennyiséggel nagyon elégedett vagyok, remélem ezt fogom látni az elkövetkezendő hetekben is a játékosoktól.

U13-as nemzetközi felkészülési mérkőzés
Vasas Kubala Akadémia - FK TSC Bačka Topola 1-1 (1-1)

Kollár Péter, vezetőedző:

- A mérkőzés elején kiegyenlített játék folyt a pályán, sok helyzetet alakítottunk ki, de nem tudtuk értékesíteni azokat, így az ellenfél egy kontratámadás végén megszerezte a vezetést. Ez teljesen feldobta őket és keményen védekeztek, hogy meg tudják őrizni kapujukat az egyenlítő góltól. Sajnos hiába volt sok gólszerzési lehetőségünk, csupán egy találatot sikerült szereznünk. Tanulságos mérkőzés volt, láthattuk, hogy amennyiben nem rúgjuk be a helyzeteket, nehéz mérkőzés vár ránk. Nem vagyok elégedetlen, hiszen egy jó mérkőzést játszottunk a Topolyával, illetve a játékosok hozzáállásával sem volt probléma.

U11-es felkészülési mérkőzés
Vasas Kubala Akadémia - DAC
Vasas Kubala Akadémia - BVSC-Zugló

2023. február 11., szombat 09:00

Blaumann János, vezetőedző:

- A felkészülésünk ötödik hetének zárásaként kellemes napsütésben, ideális mérkőzéskörülmények között két hasznos, fejlesztő hatású edzőmérkőzést tudtunk játszani egy háromcsapatos minitorna keretében, hazai pályán a BVSC és a DAC korosztályos csapatai ellen. A két találkozó különböző jellegű volt. A BVSC ellen végig nagy labdabirtoklási fölényben voltunk, irányítottuk a játékot, sok szép és tudatos támadást vezettünk, gólveszélyesen játszottunk. Ezen az összecsapáson elsősorban a támadásvezetéseket, befejezéseket, valamint a labdavesztés utáni visszatámadást tudtuk gyakorolni. A DAC elleni mérkőzésünk viszont végig kiegyenlített, jó iramú és küzdelmes volt, sok párharccal, test-test elleni küzdelemmel tarkítva. Az erős ellenféllel szemben is jól teljesítettünk, igyekeztünk kezdeményezően fellépni, törekedtünk a labdabirtoklási fölény kialakítására, kombinatív játékra, a tőlünk elvárható stílusjegyek megjelenítésére, de az enyhe fizikai fölényben lévő ellenféllel szembeni mérkőzés azt is megmutatta, hogy a párharcokban, a védekezésünk határozottságában továbbra is erősödnünk kell.

U10-es felkészülési mérkőzés

Temesvári Zoltán, vezetőedző:

- Ismét hazai pályán szerveztünk egy három csapatos, edzőmérkőzés jellegű minitornát. Mindkét ellenféllel jó mérkőzéseket játszottunk. A BVSC ellen a kapu előtt nem voltunk elég hatékonyak, kevesebbet használtuk társaink segítségét, főként az egyéni játék dominált, de a párharcokba, védekezésbe nagyon keményen beleálltunk. A DAC ellen minden tekintetben feljavult a játékunk, a támadó zónában is pontosabbak voltunk. Remek alkalom volt ez a nap arra, hogy kipróbáljunk más felállási formát is, ez okozott néha zavart a helyezkedésben, de összességében jól vették a srácok az akadályt. Gratulálok a csapatoknak, hasznos meccsek voltak!

U9-es felkészülési mérkőzés

2023. február 11., szombat 09:15

Szabó Csaba, vezetőedző:

- Álmosan, dekoncentráltan kezdtük a napot a BVSC ellen. Sajnos sem játékban, sem hozzáállásban nem tudtunk ezúttal felnőni a feladathoz. Megpróbáltuk, de futás és párharc nélkül nem lehet jó meccset játszani. A második mérkőzésre viszont - a DAC ellen - felszívták magukat a srácok. Jó iramú, párharcokban és szép jelentekben is gazdag összecsapás volt, itt már maximálisan odatették magukat a fiúk. Hatékony labdakihozatalok, szép támadások, gólok, hősies mentések jellemzték a találkozót, ezért a meccsért jár a dicséret!

U8-as felkészülési mérkőzés

Kormos Marcell, vezetőedző:

- Szép támadásokban és gólokban gazdag meccsel kezdtük a napot a BVSC ellen. Sok helyzetet alakítottunk ki és végre a kapu előtt is hatékonyak tudtunk lenni. A második mérkőzésen a DAC ellen léptünk pályára. Pörgős, jó iramú, párharcokban gazdag meccset játszottunk. A végére kicsit elfáradtunk, de védekezésben végig fegyelmezettek tudtunk maradni. Nagyon szép támadásokat vezettünk mindkét találkozón, és a bravúros kapusteljesítményt sem szabad szó nélkül hagyni. Gratulálok a srácoknak!

U7-es felkészülési mérkőzés
Vasas Kubala Akadémia - Gödi SE

2023. február 11., szombat 10:00

Orosz Dávid, vezetőedző:

- Szombaton délelőtt a Gödi SE korosztályos csapatával játszottunk egy nagyon jó hangulatú, hasznos edzőmérkőzést. Két pályán, egy óra tiszta játékidőben mutathatták meg a gyerekek, milyen ügyesen tudnak futballozni. Nehezen lendültünk játékba, cseleink, passzaink és lövéseink sem igazán sikerültek, ellenfelünk agresszívabb is volt ekkor. Amikor átlendültünk a holtponton, onnantól koncentráltabban és határozottabban fociztunk, szép támadásokat vezettünk, sok gólt rúgtunk. A végére minden játékos elfáradt, jó volt látni, mennyire élvezték a játékot. Nagyon ügyesek voltak! Hajrá, Vasas!

U19-es leány felkészülési mérkőzés
Vasas Kubala Akadémia - Dorogi FC 7-1

2023. február 12., vasárnap 13:00

Pintér Róbert, vezetőedző:

- Remek teljesítményt nyújtottak a lányok ezen a napon. Az elejétől uraltuk a középpályát, a passzhatékonyságunk jó volt, és a kínálkozó lehetőségeink nagy részét gólra tudtuk váltani. Megvolt a kellő nyugodtságunk, ezért tudtunk higgadt játékot produkálni. A védelem összetételén többször kellett változtatni, de akik szerepet vállaltak ebben, azok abszolút megállták a helyüket. Nagyon zártan és fegyelmezetten védekeztünk. Az átmeneteket nagyon gyorsan hajtottuk végre, ebben is nagyot tudtunk előre lépni. Összeségében jól futballoztunk ezen a találkozón.

U16-os leány felkészülési mérkőzés
Vasas Kubala Akadémia - KISE 8-3

2023. február 08., szerda 17:30

- Szerettem volna látni a játékosoktól, hogy ne csupán egyéni megoldásokkal próbálkozzanak, hanem társaik bevonásával törekedjenek a kombinatív játékra, ami időnként megvalósult. Sokat fejlődnek technikailag és taktikailag, de még így is gyakori a pontatlanság. A találkozón a helyzetkihasználásunk jól működött, aminek köszönhetően sok gól szereztünk. Ammenyiben ezen az úton maradunk, fényesen csilloghat az idény vége.

U14-es leány felkészülési mérkőzés
MTK Budapest - Vasas Kubala Akadémia 0-1

2023. február 10., péntek 17:00
Sport utcai Stadion
1087 Budapest, Sport u. 2.

Ludmán Andor, vezetőedző:

- Pénteken játszottuk le a visszavágót az MTK U14-es leány csapatával. Ezúttal mindkét oldalon a kevesebbet játszók jutottak szerephez. Ismét hajtós, küzdelmes mérkőzésen vettünk részt. A helyzeteinkből egyet gólra váltottunk, így megnyertünk a találkozót. Külön öröm volt, hogy U11-es csapatunk két fiatalja és új játékosaink is remekül mutatkoztak be.

Vasas Kubala Akadémia - FC Hatvan 10-1 (9-0)
2023. február 12., vasárnap 11:00

- A mérkőzésen szinte minden egészséges játékosunk pályára lépett. Az első játékrészben eredményesen játszottunk, míg a másodikban több olyan fiatal kaphatott lehetőséget, akik még csupán rövid ideje vannak velünk. Nagy szükség van ezekre a mérkőzésekre, hogy az első bajnoki összecsapásra újra teljes fordulatszámon pörögjünk. Gratulálok mindenkinek!

U11 leány Bozsik torna
2023. február 12., vasárnap 12:00
Herman Ottó Általános Iskola
2040 Budaörs, Ifjúság u. 6.

- A vasárnapi U11-es leány Bozsik tornán végig nagy kedvvel, magabiztosan játszva, rengeteg gólt szerezve - és mindösszesen egyet kapva - az összes mérkőzésünket megnyertük. Csoportunkban a házigazda Budaörs és az FTC szerepelt. Mind a két ellenfelünkkel kétszer játszottunk, mérkőzésenként 18-18 percet. Mindkét sorunk remekül teljesített, nagyjából igazságosan osztozva a lőtt gólokon. Öröm volt nézni a játékukat. Gratulálok a lányoknak!

2023.02.16. 12:47