U17

Vasas Kubala Akadémia – Illés Akadémia Szombathely 1-0 (0-0)

Vác, műfüves pálya, 2013.12.04., 12:00

Összeállítás: Lőrincz – Kerék, Toberny, Mogyorósi, Tóth O. – Radics, Balogh, Major M. – Kovács, Nagy, Miletics.

Csere: Tímár – Miletics helyett az 58. percben, Pataki – Nagy helyett és Tóth Zs. – Kerék helyett a 71. percben és Marton – Major M. helyett a 72. percben. Tajti, Micsinai és Démusz (kapus).

Gólszerző: Radics Zsolt a 90. percben.

Tóth Csaba, vezetőedző: Már a tizedik másodpercben Kovács Dávid labdaszerzése révén gólhelyzetbe került és a bal alsó mellé célzott. Ez a helyzet megadta az alaphangot és mi domináltunk. A vas megyeiek a közép harmadban fogadtak minket és ott próbáltak erőszakosan labdát szerezni. A labdáinkkal több esetben eljutottunk a támadózónába, de ott kapkodás és rossz döntések miatt nem tudtunk állandó veszélyt teremteni. Emellett a vendégek kapusa több bravúrt hajtott végre.  Előbb Nagy Ricsi fejesénél, majd egy Radics Zsolt oldalszabadrúgást követően, ismét Nagy Ricsi kapura tartó lövését tolta ki a sarokból. Közben a Haladás is helyzetbe került egy tőlünk kapott labdából, de szerencsénkre a lövés kaput tévesztett. Nem vettünk vissza a lendületből továbbra is mi birtokoltuk többet a labdát. A félidő derekán egy Balogh Laci lövés suhant el a jobb alsó mellett pár centivel. Inkább mezőnyjátékot tudtunk kialakítani, mint sem a kapura állandó nyomást gyakorolni. A második félidőre erősödtek a vendégek. Ránk jöttek és letámadással próbáltak labdát szerezni, pár esetben sikerült is nekik. A védekezésben fegyelmezetlenek voltunk, mert inkább a támadásokra összpontosítottunk. A „rövidzárlat” alatt Lőrincz Petinek köszönhetjük, hogy nem kaptunk gólt, mert háromszor bravúrral mentett. Az ellenfél pontrúgással is be akarta venni a kapunkat, de ezeket kivédekeztük. Gyorsan észbe kaptak a játékosok a kimaradt vendég lehetőségek után és elkezdtünk agilisen egyre jobban az ellenfél térfelére tolni a játékunkat. Egyre többet tartózkodtunk a kapujuktól harminc méterre. Nagy lehetőséget nem tudtunk kialakítani, de dominanciánk érezhető volt. A cserejátékosok beállásával frissebbek és gyorsabbak lettünk, így már egyre kevesebbet foglalkoztatták a védelmünket. Pataki Roland az utolsó előtti percben megszerezte a labdát, majd egy csellel tisztára játszotta magát és lehelet finom mozdulattal a védő feje fölött Tímár Gergőt helyzetbe hozta, akit a labdaátvétel után szabálytalanul szereltek. A büntetőt a kijelöltek közül Radics Zsolt végezhette el, és a kapu jobb oldalába lőtt az ellenkező irányba elmozduló hálóőr mellett (1-0). Óriási gólöröm és győzelem. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat az utolsó percben szerzett találatért. Megérdemelte a csapat, mert akár a Fradi ellen kapott utolsó percben esett egyenlítő gólra, vagy a Vácon rúgott három kapufára gondolok, azt mondom, hogy  visszakaptuk a sorstól, amiért megdolgoztunk. Összességében az első félidő alapján jobban játszottunk ellenfelünknél, míg a második félidőben csak periódusokban voltunk dominánsak. A vendégek okozhattak volna némi meglepetést, ha nincs a csapatunk legjobbja, a debütáló Lőrincz Peti, akinek külön gratulálok a mai teljesítményéjért. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, és remélem, minden játékos a tabellára nézve még jobban látja a célt és motivált lesz a tavasz folyamán, hiszen csak négy pont a dobogó! Jó pihenést és feltöltődést kívánok minden Kubalásnak!

U21

Vasas Kubala Akadémia – Illés Akadémia  5-0 (2-0)

Fáy utca, műfüves edzőpálya, 2013.12.04.

Összeállítás: Lékai S. – Marcsek Á., Hesz O., Kis B., Madarász Á. – Nagyházi D., Vida M.,  – Cseke B. – Szedlár Z., Ádám M., Berecz Zs.

Csere: Marcsek Á helyett Tóth Cs., Ádám M. helyett Dorogi R., Nagyházi D. helyett Simon M.

Gól: Ádám M. (2), Cseke B. (2), Vida M.

Vezetőedző: Késedi Gábor

Késedi Gábor, vezetőedző: Felszabadultan és hosszú idő után győztes meccsel a hátunk mögött készülődtünk az Illés Akadémia elleni mérkőzésre. A félévben ez volt az első alkalom, hogy a keret néhány hiányzótól eltekintve szinte a teljes fényében tündökölt. Az első percben már komoly nyomás alá helyeztük a vendégcsapat védelmét. Teljes letámadást alkalmaztunk. Sorba jöttek a labdaszerzések és a veszélyes támadások. Az egyik kombinatív támadásunk góllal fejeződött be. Cseke Benjámin kiválóan lépett be a játékba és mesterien tálalt a középen érkező Ádám Martin elé, aki közelről nem hibázott! A nyomás nem csökkent a későbbiek folyamán se. Pár perc múlva ziccert hibáztunk, majd nem sokkal később már 2-0 állt az eredményjelzőn. Hesz Olivér kiválóan ugratta ki a jobb oldalon meglóduló Marcsek Ákost, aki nagyszerűen centerezett középre. A labda Vida Máté mellett elsuhant, majd Cseke Benji lehelet finoman megszelídítette és kíméletlenül bevágta a bal alsóba. 20-25 perc után visszavettünk a letámadásból és mélyebbre húztuk a védelmi vonalunkat. Nagyon pontos és veszélyes támadásokat vezettünk a félidő második felében is. Rendkívül agresszívak és kemények voltunk, főleg a pálya középső zónájában. Már ekkor tovább növelhettük volna az előnyünket. A szombathelyi fiatalok is próbálkoztak rendesen, de igazán veszélyes szituációt nem sikerült nekik kialakítaniuk a kapunk előtt. A második játékrészt feltüzelve kezdte a vendégcsapat és sokkal agresszívabban és dominánsabban lépett fel ellenünk. Látszott rajtuk, hogy mindent megtesznek az egyenlítésért. Mi sokkal pontatlanabbá váltunk, nem tudtunk annyi labdát szerezni és nem találtuk a játék ritmusát. Ezt, a kb. 15 perces szakaszt azonban egy fantasztikus találattal sikerült lezárnunk és ekkor úgy érzem, megadta magát az ellenfél. Berecz Zsombi ügyesen cselezgetett a bal oldalon, majd hirtelen a védők között belőtte a labdát az átlósan belépő Vida Máté elé, aki úgy vette át azt, hogy egyúttal kötényt is adott az ellenfél belsővédőjének, majd a kilépő kapus mellett ügyesen a hosszú sarokba helyezett. Egészen látványos támadás volt. Aki azt gondolta, hogy ezt nehéz lesz überelni, az nagyot tévedett. Nem sokkal később egy kiváló bal oldali akció végén Madarász Ádi mesterien emelte át a labdát a hosszú oldalon érkező Cseke Benji elé, aki kapásból, pattanás nélkül embertelen erővel a kapuba vágta azt. Elképesztően szép találat volt. Tovább folytatódott a dominanciánk. Egyre másra vezettük az akciókat, trükközések és látványos megmozdulások is belefértek néhol a játékunkba. Ellenfelünk nagyon kulturáltan próbált játszani, de ezen a mérkőzésen nem tudta velünk tartani a lépést. Zárszóként Szedlár Zoli is feliratkozott a gólpasszt adók közé. Nagyszerű cselekkel ment el a jobb oldalon, majd a beadását Ádám Martin szinte a földön ülve, megelőzve a védőt és a kapust a kapuba pöckölte. A mérkőzés összképét nézve megérdemelten nyertünk. Dominánsan, magabiztosan és gólerősen játszottunk végig. A pályát körbe álló fiatal játékosok is elégedetten néztek a nagyokra, szurkolóink is végre veregették a játékosok vállát és ez most mindennél többet ért a számunkra. Gratulálok az egész keretnek, a vezetőknek és a kollégáimnak köszönjük az elmúlt hónapok munkáját, a szurkolóinknak pedig hálával tartozunk a kitartásért és a támogatásukért. Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!