VKLA menü
Akarni, küzdeni, játszani
Tehetségkutató programunk keretén belül tizennyolc intézményben toboroztunk.
A Vasas Kubala Akadémia idén ősszel is folytatta Óvodai Tehetségkutató Programját a 13. kerületi intézményekben, mely során az elmúlt két hónapban összesen 18 angyalföldi óvoda gyermekeihez juttatta el a sport élményét és kínálta fel a lehetőséget, hogy akadémiánk képzési keretein belül már 4 éves kortól bekapcsolódjanak a labdarúgás rejtelmeibe.
Az idei program során kerületünk minden önkormányzati üzemeltetésű óvodájában a középső- és nagy csoportos, tehát a 2018, 2017 és 2016-ban született gyerekeknek tartottak foglalkozást a Vasas Kubala Akadémia szakemberei. A program célja, hogy a játékosokat már a legfiatalabb korosztálytól integráljuk be az akadémia képzési rendszerébe. Intézményünk működésének első és legfontosabb alappillére a játékosok beáramlása, ezért is örömteli, hogy a program során több mint 400 meghívót adhattunk át azon gyermekek szüleinek, akik kiemelt érdeklődéssel és kitartással vettek részt a toborzáson.
Programunkban kiemelt szerepet kap a mozgás megszerettetése a labdarúgás játékos elemeinek örömein keresztül, így a labdarúgóknak már egészen fiatalon lehetőségük nyílik bekapcsolódni az akadémiai képzésbe annak érdekében, hogy a későbbiekben a sport önmagában is mindennapjaik szerves részét képezze. A felnövekvő generáció szemléletének kialakításában a futball szeretete központi helyet kap, a sportág iránti rajongás egy életen át folyamatos örömszerzési forrás kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
Az óvodák bevonása a sportág népszerűsítésébe és akadémiánk kiválasztási folyamataiba már hosszú évek óta egy jól működő projekt, de új formájában 2018-ban Nagy Miklós, akadémia igazgató álmodta meg, a megvalósítást marketing részlegünk szakemberei dolgozták ki, ezek alapján pedig scout területünk mára a 13. kerület összes óvodájában hatékonyan végzi a toborzást Viczkó Tamás főkoordinátor vezetésével.
A Vasas Kubala Akadémia legfiatalabb korosztályának edzésein nem csak kifejezetten labdarúgás specifikus gyakorlatok szerepelnek a repertoárban, így a gyerekek felszabadultak, örömüket lelik a mozgásban a Vasas Kubala Akadémia környezetén belül. A játékos formának köszönhetően olyannyira megszeretik magát a sportot, hogy azt egyfajta kikapcsolódásként élik meg, ahol ráadásul a barátaikkal lehetnek. A gyermekkori csapatsport egyik legfontosabb személyiségfejlesztő hatása az identitásképzés. Ez elsőként a szűk körben kialakuló társas kapcsolatok megerősödését, a csapattagok a stáb és a szülői közösség erős összetartását eredményezi. Az ebben a közegben való aktív részvétel a későbbiekben azonos célokkal és értékrenddel felvértezett, magabiztos egyénekből álló akadémiai közösséget teremt. Mindannyiunkat büszkeséggel tölt el, hogy a Vasas-családhoz való tartozást és kötődést a sportolók, családjaik, a stábtagok és a szurkolók egyaránt megélhetik, átélhetik, így képezve erős közösségi hálót, melynek sűrű szövése egy tagját sem hagyja magára.
A labdarúgás – személyiségformáló erején túl – a fiziológia fejlődést is sokoldalúan segíti. Ilyen, vagy olyan formában, a labda meghatározó szerepet tölt be az ember életében. A gömbölyű játékszer segít a testi egészség megőrzésében, fizikai aktivitásra ösztönöz, emellett azonban kiváló örömforrás életünk minden korszakában, hiszen önfeledt kikapcsolódást és sikerélményt nyújt a vele való játék - nem csoda tehát, hogy bizonyítottan az egyik leghatékonyabb fejlesztő eszköz. A kimeríthetetlen mozgáskombinációk - és a gyermekkor legfontosabb tevékenysége, a játék, illetve annak elengedhetetlen eszköze, a labda - életkortól függetlenül boldoggá teszi az egyébként is folyamatos mozgásra vágyó gyermeket. A szakavatott szemeken túl a kívülállók számára is egyértelműen kirajzolódik, hogy a testmozgások milyen változatosak, a lehetőségek tárháza pedig végtelen. Amellett, hogy a személyiség számos területén a sport önmagában is pozitívan formáló hatással bír, valamint a különböző mozgásformák is adottak, mindezzel párhuzamosan képzésünkben további tényezők is hangsúlyt kapnak. Fontos pillére képzési filozófiánknak egy olyan minőségű, kedvező légkör kialakítása, mely érzelmi biztonságot nyújt a különböző tanulási folyamatok elsajátításához a résztvevő gyermekeknek. Ezen felül, az ideális tanulókörnyezet kialakítását követően a megfelelő szakmai program összeállítására hasonlóan kivételes figyelmet fordítunk, mely professzionálisan illeszkedik a kiemelt akadémiai struktúrába.
A projekt keretében átadott meghívók után folyamatosan érkeznek a jelentkezések, évről-évre egyre több óvodás korú kisgyermek választja a labdarúgást, szüleik pedig a Vasas Kubala Akadémia képzését. A beáramlással és kiválasztással pedig nem csupán az előttünk álló évek labdarúgó-utánpótlása biztosított, de a Vasas-család egészébe bekerülve a fiatalokkal a jövő szurkolói bázisa is bővíthető.
2022.12.16. 09:30
Vasas Kubala Akadémia (Vasas Akadémia Kft.)
H-1139 Budapest, Fáy utca 58.
Telefon: +3620/378-48-80
E-mail: info@vkla.hu