VKLA menü
Akarni, küzdeni, játszani
A Vasas Kubala Akadémia ezzel a címmel és témával rendezett szakmai találkozót 2012. november 8-án Pasaréten. A házigazdát számos Pest megyei és vidéki utánpótlás labdarúgó műhely és általános iskola képviselője tisztelte meg részvételével. A hónapok óta zajló előkészületeket követően mintegy 15 sportszervezettel, iskolával készül szindikátusi szerződést kötni az Akadémia.
A szakmai napot Kovács Norbert, az Akadémia ügyvezető igazgatója nyitotta meg beszédével, melyben vázolta a Kubalások terveit a 2012-2020 közötti időszakban. A résztvevők megismerhették a piros-kék csapat stratégiai alapelveit, egységes szakmai programját, a nyitott akadémiai rendszer előnyeit, valamint azt, hogy milyen tervekkel néznek a jövő elé. Kiemelte, jó gazdaként fenntartható rendszereket és korrekt, szerződéses megállapodásokon alapuló üzleti partnerségeket és közös tehetségkutatást szeretnének megvalósítani. Ehhez keresnek együttműködőket, akikkel közösen nevelhetnének „jó sportolókat és egyben jó embereket”.
Gabala Ferenc, a Vasas Kubala Akadémia vezető játékos megfigyelője előadásában kifejtette, hogy az Akadémia vezetősége és tulajdonosai szerint az új együttműködések kialakítása lehet a megoldás a kiemelkedő tehetségek felkarolására. Mivel egyre fokozódik a verseny a kiemelkedően tehetséges ifjú játékosokért, ezért kulcsfontosságú a scouting tevékenység. A Vasas Kubala Akadémia szakmai teamje kidolgozott egy új, átfogóbb szemléletű játékos áramoltatási koncepciót, melyben a minden játékos könnyebben megtalálhatja a tehetségének, tudásszintjének megfelelő helyet. Az új, szindikátusi modell szerint a csapatok, iskolák és a Vasas Kubala Akadémia között a játékost adó és a játékost fogadó félnek is előnyös megállapodások, cselekvéstervek keretében közösen keresnék a tehetségeket, támogatnák a tehetséggondozást. Az Akadémia szindikátusi modellje átjárhatóságának köszönhetően a kiskluboktól nem „szipkázza el” a tehetségeket. Míg a legjobbak lehetőséget és kiemelt támogatást kaphatnak az akadémiai képzés keretében, addig az ott gyengébben teljesítők tovább folytathatják pályafutásukat más csapatoknál. Gabala Ferenc több lehetséges programelemet is vázolt, melyeken közösen jelenhetnének meg a játékosokat felfedező csapatokkal, iskolákkal. Pl.: Fiatal tehetségek napja, 4:4 fesztivál, Villámtornák, Iskolai tornák és fesztiválok, stb.
Németh Antal, a Vasas Kubala Akadémia szakmai igazgatója a meghívottak és a Vasas Kubala Akadémia közötti lehetséges szakmai együttműködések kereteit vázolta előadásában, valamint rövid betekintést engedett az Akadémián folyó munkába. Ismertette a képzés filozófiáját, a kubalások játékstílusának meghatározó jegyeit.
Az előadások végeztével pezsgő hangulatú szakmai fórum, izgalmas beszélgetések alakultak ki, mely során a résztvevők megvitatták a mai magyar utánpótlásképzésről alkotott véleményüket, illetve annak javítására irányuló elképzeléseiket. Összességében örömmel mondható, hogy nagy lépést tett a Vasas Kubala Akadémia arra, hogy egy Magyarországon egyedülálló kapcsolatrendszert alakítson ki, és felkarolja nemcsak az ifjú tehetségeket, de a gyerekeket felfedező edzőket, testnevelő tanárokat, iskolákat is.
2012.11.10. 00:00
Vasas Kubala Akadémia (Vasas Akadémia Kft.)
H-1139 Budapest, Fáy utca 58.
Telefon: +3620/378-48-80
E-mail: info@vkla.hu