Vasas Kubala Akadémia – Ferencváros 3-2 (2-1)

Fáy utca, műfüves pálya, 2015.09.05., 14:00 óra

Játékidő: 2x40 perc

Összeállítás: Sárközy – Juhász, Németh, Szegezdi, Pachert – Tamás, Katona Csongor, Kapornai – Zaka, Hudjik, Bocskay

Cserék: Zsömbörgi, Sárkány, Kelemen, Davcsó, Katona Bálint, Széchenyi, Komódi

Vezetőedző:

10’ Hudjik kényszerítőzött remekül Zaka Gergővel a tizenhatoson belül, és bár lemaradt beadásáról, a mögötte érkező Bocskay állítás nélkül a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. 1-0

20’   Egyenlített az ellenfél. 1-1

34’  Zaka Gergő vágott le hatalmas sprintet a jobb oldalon, majd egy gyönyörű játék után jobb belsővel a kapuba vágta a labdát. 2-1

60’    Kapornai vette le gyönyörűen a labdát a tizenhatos sarkán, majd készítette le Bocskaynak, aki állítás nélkül bombázta a hosszú sarokba a játékszert. 3-1

90’ 11-eshez jutott az ellenfél. 3-2

Jól kezdtük a mérkőzést és gyorsan, agresszívan a kapuja elé szegeztük a Ferencvárost. Nagyon sok labdát szereztünk már az ellenfelünk térfelén és azokból nagyon szépen és tudatosan lebontottuk az ellenfelünk védelemét. Játékunk magabiztos és az eredmény is megérdemelt volt. A gólokat szép akciók előzték meg és stílusjegyeink is felismerhetőek voltak. AMI a VASAS KUBALA SAJÁTJA FILOZÓFIÁJA, hogy NEVELJÜNK GONDOLKODÓ KREATÍV JÁTÉKOSOKAT, AKIK GYORSAN DÖNTENEK és CSELEKEDNEK MA TISZTÁN KIRAJZOLÓDOTT. Köszönettel tartozom a közvetlenül mellettem dolgozó Mónos Tamásnak, Répási Lászlónak és nem elfelejtve a tavalyi évet Ambruska Péternek.

U15

Vasas Kubala Akadémia – FTC 1:5 (0:2)

Illovszky Rudolf Stadion, 2015.09.05., 12óra

Összeállítás: Bánfalvi - Dombai, Oláh, Váradi, Horváth - Vékony, Armaan, Ziegler – Rétyi, Stojka, Halmai

Csere: Nyirati, Fialovszky, Kalmár, Kiss, Kálnoki, Kovács, Müller

Gól: Rétyi

Vezetőedző:

Jól kezdtük a meccset, mégis egy védelmi megingás után vezetést szereztek a vendégek, ezután pedig elkezdtünk kapkodni. Fizikálisan erős ellenféllel szemben játszottunk, és mezőnyben egyenrangúak tudtunk lenni, de a kapuk előtt a vendégek domináltak, aminek köszönhetően kétgólos hátrányba kerültünk a szünetre. A második félidőben többet birtokoltuk a labdát ellenfelünknél, azonban támadásainkban nem volt elég átütőerő, sajnos helyzetekig sem jutottunk, míg ellenfelünk többször is a védelmünk mögé tudott kerülni. Nem játszott jól a csapat, egy-két jó egyéni teljesítmény kevés a sikerhez.

U16

FTC – Vasas Kubala Akadémia 2-1 (0-1)

Budapest, FTC népligeti sportcentrum, műfüves pálya. 2015.09.05., 13:00 óra

Összeállítás: Hutvágner – Kerékgyártó M, Tóth D, Arday, Kerékgyártó Z – Szalai, Delea, Erős – Suhvasztov, Plajner, Dienes

Második félidős játékosok: Hutvágner – Kerékgyártó M, Nagy Z, Arday, Kerékgyártó Z – Szalai, Módly, Eichenvalder, – Deák, Plajner, Csongvai

Gól: Plajner

Vezetőedző:

41’ percben:  Suhvasztov Daniil labdaszerzése után a Fradi védőket lefutva centerezett a középen jól helyezkedő Plajner Ákos elé, aki 5 méterről passzolt kapus mellett a kapuba! 0-1

Nagyon nehéz mérkőzés várt ránk a harmadik fordulóban, a bajnokságban, mert a jó formában lévő Ferencvároshoz látogattunk. Rangadóhoz méltó iramban kezdtük a mérkőzést az első 10 percben egy-két gyors támadással meg is leptük a Fradit. Ezeket a lehetőségeket nem tudtuk gólra váltani és a Fradi játékosok kezdtek magukra találni. Egy olyan 20 perc következett, amibe nem mi domináltunk. Az FTC gyors kreatív támadóit nem tudtuk megállítani és levédekezi. Ebben az időszakban szerencsénk is volt, hogy nem kaptunk gólt. Nagy rohamok után labdaszerzésekből és mélységi indításokból helyzeteket alakítottunk ki és egy ilyen akcióból a vezetést is megszereztük. Ha kicsit jobban összpontosítunk a szünet előtt több góllal is vezethetünk volna.

Szünet után a Ferencváros olyan tempóra váltott, amit mi nem tudtunk lereagálni, a nehezen megszerzett labdákat a védőink folyamatosan elrugdosták ahelyett, hogy megtartottuk volna azt a középpályán. Így a védőinkre olyan nyomás került, amit lehetetlen volt kapott gól nélkül megúszni. Sajnos az egyenlítő találat előtt pont egy nem kikényszerített hibából kaptunk gólt, ami viszont elkerülhető lett volna. 87. percben a találkozó vége előtt a volt játékosunk Kovácsréti Márk szabadrúgásgólja döntötte el a mérkőzést. Őszességében a ránk és a stílusunkra jellemző labdabirtoklásból való játékot hiányoltam.

Gratulálok mindkét csapatnak!

U17

FTC - Vasas Kubala Akadémia 0-1 (0-1)

Népliget, műfüves pálya, 2015.09.05., 11:00 óra

Összeállítás: Tomori Z. - Szabó B., Kiss B., Gál M., Csibra D. – Rákos B., Dolhai G., Kovács M., Rabatin R. - Bencze M., Fehér F.

Cserék: György N., Papp P., Szabó R., Krizsán B., Filipovic M., Garai Á.

Gól: Rákos B.

Vezetőedző:

16’ Ellenfél védőzónájában szereztünk labdát. Kovács Milán a védők mögé beemelt labdájával Rabatin Ricsi ment el a jobboldalon, nagyszerűen passzolt a hosszún érkező Rákos Bence elé, aki egyből a hosszú sarokba tekerte a labdát.  0-1

Nagyon fegyelmezetten és agresszívan játszottunk az egész mérkőzésen.  Az FTC gyorsan és támadószellemben próbált játszani, de a határozott és kemény védekezésünknek köszönhetően jól megszűrtük a támadásaikat.  A második játékrészben a váltásokból tempósan léptünk be a támadó zónába, de a döntő pillanatokban vagy a kapusuk védett bravúrral, vagy mi hoztunk rossz döntést.  Ma egy igazi rangadót sikerült megnyernünk egy igen jó ellenféllel szemben. Gratulálok a csapatnak a jó játékhoz és a győzelemhez!

U19

Vasas Kubala Akadémia - FTC 0-2 (0-0)

Fáy utca, 2015.09. 05., 10.00

Összeállítás: Major B. - Szilágyi Z., Szeiler, Molnár E., Tóth O. - Durso, Pápai -  Erdélyi, Micsinai, Kovács D.  - Pataki

Cserék: Fodor D. - Durso helyett a 46. percben, Kleisz - Erdélyi helyett a 46. percben, Horváth P. - Pataki helyett a 64. percben, Borvető - Kovács D. helyett a 64. percben és Mendebaba - Szeiler helyett a. 79. percben

Gólok: Lakatos István 59. perc, Nagy Ronald 74. perc

Vezetőedző:

A halasztásoknak köszönhetően csapatunk BL ritmusban - szerda, szombat - volt kénytelen felvenni a versenyt a jó erőkből álló Puskással és a Ferencvárossal. Sajnos rosszul jöttünk ki ezekből a rangadókból, mert sokat hibáztunk, amit az ellenfeleink azonnal kihasználtak. A hétközi mérkőzéshez képest néhány poszton frissíteni kellett a csapatot, mégis az első félidőben nagyon tompának, súlytalannak tűntünk. Több helyzetet is kialakított ellenfelünk, köszönhetően annak, hogy rengeteget passzoltunk visszafelé, sok labdát vesztettünk el a saját védő harmadunkban és a pálya középső részén. Sajnos a párharcok zömét a zöld-fehérek nyerték meg, ami meghatározta a mérkőzés képét. A második félidőben aktívabban kezdtünk, köszönhetően a cseréknek, de egy nagy egyéni hiba következtében hátrányba kerültünk. A hátrány tudatában többet kockáztattunk, ebben az időszakban sokkal több labdát szereztünk, de az utolsó passzaink a legtöbb esetben nem sikerültek. Miközben mi támadtunk, a Ferencváros egy bombagóllal eldöntötte a három pont sorsát. A lecke fel van adva, hiszen szerdán újabb mérkőzést kell játszanunk a Grosics Akadémia ellen.