Vasas Kubala Akadémia - ETO FC Győr 0-0 (0-0)
1139 Budapest, Fáy utca 58.

összeállítás: Kiszely - Nemes, Szunyog, Enyedi - Gurics (Pállai, 75.), Urbantsok, Forgó, Kovács K. II. (Szabó L., 65.) - Szabó B. (Wend, 65.), Szendeff (Vecsey, 75.), Őri (Kovács K. I., 80.)

sárga lap: Szabó L. (87.)

Schindler Szabolcs, vezetőedző:

- Csapatunk fele kicserélődött az első bajnoki mérkőzéshez képest, mert azok a játékosok, akik jól teljesítettek az U19-ben, a Vasas FC II-ben is megkapták a lehetőséget, ami szakmai szempontból jó döntés volt. Nekünk ehhez kellett alkalmazkodnunk, ami több változással is járt. A megszokott hadrend helyett egy új rendszerben játszottunk, ami az első húsz percben nem működött igazán, de gyorsan reagáltunk és változtattunk a játékon, aminek következtében a félidő felétől már dominálni tudtunk, két nagy lehetőségünk is volt a gólszerzésre. A félidőben néhány apró taktikai változtatást hajtottunk végre, hogy veszélyesebbek legyünk az ellenfél kapuja előtt. A második játékrész sokkal nyíltabb játékot hozott, többet kockáztattunk, de a támadó harmadban ezen a napon sajnos nem voltunk elég koncentráltak. Pozitív, hogy csapatunk - nagy rugalmasságát bizonyítva - át tudott állni egy új formációra, amit alig gyakoroltunk az edzéseken. Hajrá, Vasas Kubala!

MLSZ Országos U17 "B" Csoport
4. forduló
Budapest Honvéd-MFA - Vasas Kubala Akadémia 1-1 (0-0)

2023. március 17., péntek 14:00
Honvéd MFA Utánpótlás Központ
1194 Budapest, Temesvár utca 25/A.

összeállítás: Maier, Laudán, Ardai, Almeida, Bárány (Kovács T., 46.) - Balázs (Borgula, 60.), Girsik, Rehó (Loboda, 60.), Kalmár, Kovács P., Barkóczi (Sus, 82.)

gólszerzők: Sus  (77.)

piros lap: Kovács P. (53.)

Nagy Gábor, vezetőedző:

- Jól kezdtük a mérkőzést, az első húsz percben fölényben játszottunk és többet kezdeményeztünk, mint a hazaiak. Többször a védelmük mögé kerültünk, de az utolsó passzok pontatlanok voltak. A félidő felétől kiegyenlítettebb lett a játék képe, a Honvéd előtt adódott két komolyabb lehetőség is. A második játékrész nem kezdődött jól, a szünet után rögtön hátrányba kerültünk, majd öt perccel később jött a kiállítás, ami után egy teljesen más mérkőzés kezdődött számunkra. Fontos volt, hogy ne kapjunk újabb gólt, ezért a játékosok nagyon sok energiát mozgósítottak a védekezésben. Kontrából két-három alkalommal el tudtunk jutni az ellenfél kapujáig, az egyik ellentámadás végén Barkóczi szemfüles góljával ki is egyenlítettünk a találkozó lefújása előtt tíz perccel. Ezután elsősorban a védekezésre összpontosítottunk, de ismét volt két jól kijátszott gyors kontránk, amiből akár a győztes gólt is megszerezhettük volna. Gratulálok a fiúknak, mert csapatként küzdöttek létszámhátrányban! Egy kiváló iramú, izgalmas mérkőzésen értékes pontot szereztünk a történtek ismeretében.

MLSZ Országos U15 Kiemelt csoport
14. forduló
Vasas Kubala Akadémia - Várda LA 4-0 (0-0)

2023. március 18., szombat 13:00

összeállítás: Esery - Boza, Borgula (Kismartoni, 65.), Rab, Törő (Alszegi, 70.) - Wébel, Tögl, Molnár - Németh, Szlovák (Szulimán, 70.) - Erdei (Gyuriczky, 56.)

gólszerzők: Wébel (44.,), Rab (71.), Szulimán (82.), Németh (83.)

Horváth Gábor, vezetőedző:

- Az első félidő leginkább mezőnyjátékot hozott. Bár sok támadást vezettünk, de a zártan védekező ellenfelünk jól védte a kapujuk előterét. Ebben az időszakban több ötlet es egyéni villanás kellett volna, hogy eredményesek tudjunk lenni. A második játékrészben növeltük a nyomást és fokozatosan törtük meg az emberhátrányban lévő vendégek ellenállását, ami négygólos győzelmet eredményezett.

MLSZ Országos U14 Kiemelt csoport
17. forduló
DVTK - Vasas Kubala Akadémia 0-7 (0-4)

2023. március 18., szombat 12:00
DVTK Labdarúgó Sportakadémia
3525 Miskolc, Andrássy Gyula u. 61.

összeállítás: Varga - Bene, Gajdos, Szabadi, Hamdi - Balogh Á., Juhász (Sautner, 41.), Balogh K. - Szabó, Dudás (Szendeff, 51.), Hirbik

gólszerzők: Dudás (5.), Balogh Á. (23.), Szabó (37., 43.), Hirbik (39.), Szendeff (66., 89.)

sárga lap: Balogh Á. (77.)

Angyal Péter, vezetőedző:

- Tavaly többször volt részünk nagyobb arányú győzelmekben, de a kiemelt bajnokságban most először szakadt ki a gólzsák, ami remélem jót tesz majd az önbizalmunknak. Az egész mérkőzésen magasan védekeztünk, rengeteg labdát szereztünk a középső harmadban, melyekből sok támadást tudtunk vezetni létszámfölényes vagy létszámazonos játékhelyezetekben. A héten a támadásokra fektettünk hangsúlyt, amiből akadt most bőven. Sok helyzet kimaradt, de 7:0-nál egy edző nem lehet elégedetlen. Legközelebb két olyan csapattal találkozunk, akik ellen az első fordulóban alulmaradtunk, de most hazai pályán mindenképpen szeretnénk visszavágni.

MLSZ Országos U12 Dél-Kelet
17. forduló
Vasas Kubala Akadémia - Ferencvárosi TC 1-1

2023. március 18., szombat 11:30

összeállítás: Halász, Koplányi, Bacskó, Csaplár, Hubert, Sabján, Kolozsvári, Gál, Menyhárt (cserék: Borda, Bergmann, Bodó, Molnár, Horváth)

gólszerzők: Hubert (27.)

Röthy Martin, vezetőedző:

- Kiélezett, nagy iramú mérkőzést játszottunk a Ferencváros ellen. A mezőnyben rengeteg párharc alakult ki, amelyekbe keményen és magabiztosan álltunk bele. Bátran felvállaltuk a labdakihozatalokat és szépen építettük a támadásainkat. A letámadásokban kellő agresszivitás volt, így több labdaszerzésből is veszélyesek lehettünk volna, ha higgadtabban döntünk a kialakult helyzetekben. Fizikálisan és mentálisan is sok energiát tettünk bele az összecsapásba, ebben sokat léptünk előre az előző találkozókhoz képest. Egységes volt a csapat végig, ezt nagyon jó volt látni. Gratulálok minden játékosnak!

U11-es korosztály
I. Bene Ferenc Emléktorna - Dunamenti Kupa

2023. március 15., szerda 13:30
Ikarus BSE Sporttelep
1165 Budapest, Bátony utca 1-33.

összeállítás: Budovinszky, Kovács D., Izsó, Jentetics, Bacskó, Kovács B., Tóth, Dubéczi, Závodszky, Vass, Kulcsár, Trant

eredmények:

Vasas Kubala Akadémia - Gyirmót SE Győr 1-1 (gólszerző: Kovács B.)
Vasas Kublaa Akadémia - Békéscsaba 1912 Előre SE 0-1
Vasas Kubala Akadémia - SBTC 3-0 (gólszerzők: Izsó, Kovács B., Dubéczi)
Vasas Kubala Akadémia - Kelen SC 4-1 (Kovács B. 2, Jentetics, Závodszky)
Vasas KUbala Akadémia - Újpest FC 0-0 (büntetőkkel: 3-2, gólszerzők: Bacskó, Izsó, Závodszky)
Vasas Kubala Akadémia - Gödi SE 2-1 (Tóth, Vass)

Blaumann János, vezetőedző:

- Március 15-én, szerdán a Bene Ferenc Emléktornán vett részt csapatunk, ahol jól felkészített, szervezetten játszó csapatokkal találkoztunk és küzdelmes, de kifejezetten sportszerű, a játékosok fejlődése szempontjából hasznos mérkőzéseket tudtunk játszani. Eredményességben elmaradtunk a várakozástól, álmosan és dekoncentráltan kezdtük a csoportmeccseket, aminek az lett az eredménye, hogy nem kerültünk be a felsőházat jelentő legjobb nyolc csapat közé. Az alsó ágon is jó meccseket tudtunk játszani, összességében pedig a kilencedik helyen végeztünk a 16 csapatból. Tanulságos volt, hogy a szűk játéktéren sokkal gyorsabban, néha kevesebb érintéssel kell játszani, illetve ezúttal a rövid játékidő miatt nem fértek bele a hátul elkövetett, ki nem kényszerített hibák sem. Hiába játszottunk fölényben, már nem volt idő megfordítani az első két meccset. Ehhez hozzájárult visszatérő problémaként a rossz helyzetkihasználás is. Mindent összevetve azonban hasznos volt a nap, jó tapasztalatokat szereztünk, melyeket hasznosítani fogunk. Az egész rendezvényen látszott, hogy tudatosan és kezdeményezően játszunk, törekedtünk a tudatos labdabirtoklásra, a kombinatív játékra és a tőlünk elvárható stílusjegyek megjelenítésére, de az is biztos, hogy az ilyen jellegű összecsapásokon végig magasan kell tartani a koncentrációs szintet.

U11-es Kiemelt Bozsik torna
2023. március 18., szombat 14:30
FTC Népligeti Sportcentrum
1101 Budapest, Kismartoni út 4.

összeállítás: Trant, Izsó, Dubéczi, Jentetics, Kovács D., Budovinszky, Tóth-Bozsó, Tamasi, Kristóf, Kovács B., Vaskó, Závodszky, Toll, Tóth

- Az első tavaszi Kiemelt Budapesti Bozsik tornán az FTC rendezésében izgalmas és küzdelmes, jó iramú és magas színvonalú, kifejezetten fejlesztő hatású, sportszerű mérkőzéseket játszottunk a jól felkészített, erős ellenfelekkel szemben. A rendezvény valamennyi találkozóján igyekeztünk a tőlünk elvárható kezdeményező stílusban, kombinatívan, tudatos labdabirtoklásra törekedve játszani. Sok volt a tudatos elem a játékunkban, de nem maradtak el a korosztályra jellemző kreatív, váratlan megoldások sem. Az eredményesség területén azonban maradt bennünk ezúttal is kis hiányérzet. A tudatos mezőnyjáték mellett sokkal jobban kell koncentrálni a védekezésben, a párharcokban és a helyzetkihasználásban is, hogy az ilyen erős csapatok ellen jobb eredményeket érjünk el.

U10-es Kiemelt Bozsik torna

összeállítás: Minárik, Vadász, Győrfi, Effenberger, Walcz, Mészáros, Pinte, Honfi, Hóbor, Galambos, Tóth-Kovács

Temesvári Zoltán, vezetőedző:

- A Ferencváros népligeti sportcentrumában rendezték a tavaszi idény első Kiemelt Bozsik Tornáját. Nagyon ijedten kezdtünk, kevés párharcot nyertünk, aminek köszönhetően nehezen tudtunk kijönni a saját kapunk elől. Többször is olyan megoldások, döntések voltak a pályán, melyeknek az ellenkezőjét gyakoroljuk hónapok óta. A második, illetve harmadik meccsen már voltak jó periódusaink, a negyedik mérkőzésre viszont nagyon elfáradtunk mind mentálisan, mind fizikálisan. Nagyon tanulságos hétvége volt! Hajrá, Vasas!

U9-es felkészülési mérkőzés
Vasas Kubala Akadémia - VS Dunakeszi

2023. március 14., kedd 16:00

összeállítás: Boros, Cseri, Gloviczky, Godó, Hornok, Kucera, Kukoly, Laczkó, Lázár, Madaras, Poór, Szabó, Turai, Valkai, Végh, Virág

Szabó Csaba, vezetőedző:

- Egyszerre két pályán tudtunk játszani egy nagyon szimpatikus és technikailag képzett ellenféllel szemben. Mindenkinek jutott játékperc bőven, amivel élni is tudtak a srácok. A sok jó teljesítmény mellett néhány igazán kiváló is volt. Gratulálok a játékosoknak!

U9-es Kiemelt Bozsik torna
2023. március 18., szombat

összeállítás: Gloviczky, Godó, Kucera, Kukoly, Laczkó, Lázár, Szabó, Turai

- Sajnos ott folytattuk a Bozsikokat, ahol ősszel abbahagytuk. Rengeteg könnyű gólt ajándékozunk az ellenfeleinknek, így pedig - hiába játszunk akár mezőnyfölényben is - nagyon nehéz eredményesnek lenni. Az utolsó meccsre sikerült felpörögnie a srácoknak. Rendben volt a mentalitás és a játék is, legközelebb innen kell folytatnunk!

U8-as felkészülési mérkőzés
Vasas Kubala Akadémia - Gerrzo Kft.

2023. március 13., hétfő 17:30

összeállítás: Durst, Fülöp, Handó, Izsó, Kramlik, Széll, Sári-Tóth K., Sári-Tóth O.

Kormos Marcell, vezetőedző:

- Hétfő este egy nagyon szimpatikus csapat, a Gerrzo ellen játszottunk hasznos edzőmeccset. A 4x15 perces találkozón minden poszton jutott játékidő mindenkinek, így a mérkőzés maximálisan elérte a célját. Nagyon szép megoldásokat láttam támadásban, viszont védekezésben még fejlődnünk kell, ezen dolgozni fogunk. Gratulálok a srácoknak!

Vasas Kubala Akadémia - Kelen SC

2023. március 19., vasárnap 10:00

összeállítás: Gaal, Handó, Izsó, Kiss, Pánti, Széll, Szük, Tóth-Kováts

- Vasárnap délelőtt hazai pályán fogadtuk a Kelen csapatát, akikkel egy 4x16 perces edzőmeccset játszottunk. Nagyon szép gólokat lőttünk, a labdakihozatalaink jók voltak, végig bátran játszottunk, de emellett minden játékosnak jutott játéklehetőség bőven, így összességében hasznos találkozón vagyunk túl. Gratulálok a srácoknak, szépen játszottak!

Csoportmérkőzések:

Vasas Kubala Akadémia - UTE 7-3 (gólszerzők: Szegedi 4, Tóth 2, Rónai)
Vasas Kubala Akadémia - Carvalho BLAUSE 9-3 (gólszerzők: Tóth 3, Rónai 3, Dubéczi 2, Szegedi)
Vasas Kubala Akadémia - Gödöllő Lányok 10-2 (gólszerzők: Szegedi 3, Dubéczi 3, Rónai 2, Tóth 2)

Helyosztók:

Vasas Kubala Akadémia - Gödi SE "kék" 8-4 (gólszerzők: Szegedi 5, Rónai 2, Tóth)
Vasas Kubala Akadémia - MTK Budapest 3-9 (gólszerzők: Szegedi, Rónai, Tóth)
Vasas Kubala Akadémia - Ferencvárosi TC 4-8 (gólszerzők: Szegedi 3, Dubéczi)

Orosz Dávid, vezetőedző:

- Szerdán részt vettünk a Március 15. Kupán Gödön. Az első mérkőzésünkön álmosan kezdtünk, de gyorsan magunkhoz tértünk és a továbbiakban gólerős játékot mutattunk be, amihez kevés kapott gól társult. Az utolsó két összecsapásra kicsit elfáradtunk fejben, ellenfeleink pedig azonnal kihasználták a figyelmetlenségeinket. A játékosok kiadták magukból a maximumot, ami ezen a napon bennük volt. Büszke vagyok az egész csapatra, mert mindig gólra törően játszottak, ami jókedvvel, örömmel is párosult. Végeredményben az előkelő 3. helyen fejeztük be a 16 erős csapatot felvonultató tornát. Hajrá, Vasas!

U7-es Dunamenti Liga
Felsőház, 3. forduló

2023. március 19., vasárnap 09:00
BVSC stadion
1142 Budapest, Szőnyi út 2.

összeállítás: Tóth, Szegedi, Makutima, Fodor, Csongrádi, Szilágyi, Dubéczi, Pánti, Rónai

eredmények:

Vasas Kubala Akadémia - Gödöllői Sport Klub :3 (gólszerzők: Szegedi, Szilágyi)
Vasas Kubala Akadémia - Budapest Honvéd-MFA 9:3 (gólszerzők: Szegedi 3, Rónai 2, Fodor, Makutima, Csongrádi, Dubéczi)
Vasas Kubala Akadémia - BVSC-Zugló 1:2 (gólszerző: Dubéczi)
Vasas Kubala Akadémia - Ikarus BSE 1:0 (gólszerző: Szegedi)
Vasas Kubala Akadémia - Kecskeméti TE 5:1 (gólszerzők: Tóth 2, Fodor, Szegedi, Rónai)

Csoszor Gergely, edző:

- Ismét jó hangulatú, hasznos mérkőzéseken vett részt a csapat a Dunamenti Liga keretén belül. A srácok először kicsit megilletődtek a nagy tér láttán, de hamar magukra találtak. Remek támadásokat vezettek, bátran lőttek kapura, ügyesen cseleztek, mindenki maximálisan küzdött a siker érdekében. Mind az egyéni, mind a csapatmunkával elégedettek lehetünk. A csillogó, fáradt tekintetek és a mosolygós arcok mutatták meg igazán, hogy valóban hasznos összecsapásokat játszottunk. Hajrá, Vasas!

U6-os korosztály
Tigre Spring Cup

2023. március 15., szerda 13:00

összeállítás: Srankó. Pánti, Sas, Koljenovic, Bozzai

eredmények:

Vasas Kubala Akadémia - Gödöllői SK II. 13:0 (Pánti 3, Srankó 3, Bozzai 2, Koljehovic 2)
Vasas Kubala Akadémia - Délegyháza 6:5 (gólszerzők: Pánti 2, Srankó 2, Sas, Bozzai)
Vasas Kubala Akadémia - III. Kerületi TVE 6:3 (gólszerzők: Pánti 3, Srankó 2, Koljenovic)

Helyosztók:

Vasas Kubala Akadémia - Gödöllői SK I. 8:5 (gólszerzők: Pánti 3, Srankó 3, Sas, Bozzai)
Vasas Kubala Akadémia - Budapest Honvéd FC 4:6 (gólszerzők: Srankó 2, Bozzai, Pánti)

- Ebben a korosztályban az első hivatalos tornán vettünk részt. Nagy lelkesedéssel, küzdeni akarással, sok gólt szerezve játszottuk végig az összes mérkőzést. Az utolsó összecsapásunkon már látszottak a fáradtság jelei, de még ekkor sem adtuk fel a küzdelmet. Minden játékos nagyon jól érezte magát, kellőképpen el is fáradttunk. Végeredményben a második helyen fejeztük be a tornát a 12 csapat közül. Gratulálok az egész csapatnak! Hajrá, Vasas!

Női NB II. Keleti csoport
12. forduló
Eger SE - Vasas Kubala Akadémia 1-3 (0-1)

2023. március 18., szombat 15:00
Eger Felsővárosi Sporttelep - műfű
3300 Eger, Malomárok út 5.

összeállítás: Bánovics - Hegedűs (Rigó, 46.), Buncsák, Vincze - Fehér (Lehóczki, 80.), Hámori (Jakab B., 59.), Kardos, Oláh (Jakab Zs., 46.), Kovács (Horváth, 80.)- Turcsányi, Gábor (Biros, 80.)

gólszerzők: Fehér (43.), Vincze (49.), Turcsányi (89.)

sárga lap: Fehér (72.)

Hámori Ferenc, vezetőedző:

- Nehéz tavaszi rajton vagyunk túl, elsősorban a hazai csapat szervezett védekezésének és kontrára épülő játékának köszönhetően, másodsorban pedig az idény eleji formánk miatt. A mentalitással és a hozzáállással maximálisan elégedett vagyok. Örülök, hogy idegenben ismét háromszor eredményesek tudtunk lenni. Gratulálok a lányoknak! Hajrá, Vasas Kubala!

Leány Regionális U19 Észak-Keleti csoport
19. forduló
Várda SE - Vasas Akadémia 1-10 (1-5)

Kisvárdai Várkerti Stadion
4600 Kisvárda, Vár utca 33/A

összeállítás: Csákány (Nagy, 61.), Rimóczi, Ivády, Pavlovics, Bali, Kubánka (Pál, 46.), Gendur, Olajos, Makovinyi, Forgács (Juhász, 70.), Mojzes

gólszerzők: Bali (12.), Rimóczi (14., 21., 75., 78.), Gendur (25., 54., 75.), Pavlovics (28.), Makovinyi (86.)

Pintér Róbert, vezetőedző:

- Már az első perctől próbáltuk magunkhoz ragadni a mérkőzés irányítását, ami hellyel-közzel sikerült is. Sok helyzetet alakítottunk ki, de nem voltunk elég élések a kapu előtt. Igyekeztük folyamatos nyomás alatt tartani az ellenfelünket és kevés területet hagyni a támadóiknak. Az első gól volt a kulcs, azután sokkal higgadtabban és pontosabban tudtunk játszani, ennek köszönhetően megnyugtató előnnyel várhattuk a második félidőt. A fordulás után további találatokat szereztünk, így a gólarányunkon is tudtunk kozmetikázni, ami fontos lehet a végelszámolásnál. Még az út elején járunk, de ezzel az elszántsággal és akarattal elérhetjük, hogy az idei szezont nagyon sikeres idényként könyvelhessük majd el. Gratulálok a lányoknak!

Leány Regionális U16 HNP Észak-Keleti csoport
11. forduló
Várda SE - Vasas Akadémia 4-9 (1-4)

Kisvárda Labdarúgó és Kézilabda Akadémia
4600 Kisvárda, Várday István út 19-21.

összeállítás: Nagy, Garay, Papp, Timon, Mecséri, Megyesi, Filep, Kovács, Horváth

gólszerzők: Megyesi (3., 69.), Garay (17.), Horváth (20., 39., 70.), Filep (63., 72., 80.)

Ludmán Andor, vezetőedző:

- A hosszú utazás ellenére - a korai gólváltást követően - már az első félidőben megnyugtató előnyre tettünk szert. Talán túlságosan is, mert a második félidő közepéig ellenfelünk két alkalommal is kétgólosra csökkentette a különbséget. A félidő vége felé újra jobb arányban értékesítettük a helyzeteinket, így a gólkülönbség tekintetében is megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok a lányoknak!

Leány Regionális U14 HNP Dél-Keleti csoport
14. forduló
Soroksár SC - Vasas Akadémia 2-13 (0-7)

Szamosi Mihály Sporttelep
1239 Budapest, Haraszti út 26.

összeállítás: Szigeti, Czudar, Gelányi, Megyesi, Csáki, Vám, Filep, Lechner, Horváth

gólszerzők: Filep (2., 15., 18., 37., 42.), Horváth (7., 8., 16., 41.), Megyesi (24., 31., 35.), Gelányi (70.)

sárga lap: Filep (48.)

Ludmán, Andor, vezetőedző:

- A korai kezdés ellenére az első játékrészben az idény egyik legjobb harmadát produkáltuk. Az elejétől támadólag, gólra törően léptünk fel, kevés esélyt adva az ellenfélnek. A Soroksár leginkább a védekezéssel foglalkozott, bár megindulásaikban volt veszély és a lehetőségeikből kettőt ki is használtak. Az utolsó harmadban is "felborult a pálya", folyamatosan az ellenfél térfelén folyt a játék. Gratulálok a lányoknak!

U11 leány Bozsik torna
2023. március 19., vasárnap 14:00
Árok utcai Sporttelep
Budaörs Árok utca 1-3.

összeállítás: Balassa, Balogh, Bokodi, Cető, Garai, Horváth, Kiss, Mészáros, Sztojanovits, Tatay

Zádori Enikő, vezetőedző:

- A mai nappal mi is megkezdtük a tavaszi torna-sorozatot. A napsütéses, tavaszi idő ellenére álmosan kezdtük az első mérkőzést, de a lányok minden meccsen bizonyították, hogy az utolsó pillanatig tudnak küzdeni. Gratulálok a játékosoknak a tornán mutatott remek teljesítményhez!

2023.03.22. 16:30