VFCII Vasas FC II.: Egygólos vereség Csepelen

300 néző

játékvezető: Erdélyi Balázs (Kovács Gábor, Cseresznyák Csaba Ádám)

Csepel SC: Szűcs K. – Csernák, Horváth, Kovács M. (Németh, 61.), Dunai – Pesuth, Túri, Sükösd (Szűcs L., 90.), Kovács D. (Torda, 77.) – Pintér D., Kern
megbízott vezetőedző: Rácz Botond

Vasas FC II.: Bánfalvi – Girsik (Farkas, a szünetben), Borgula, Feledy, Mikolay – Mamusits (Szabó, 79.), Hős, Barkóczi, Bukta (Kalmár, a szünetben) – Pintér F. (Rideg, a szünetben), Szánthó (Kátai, 62.)
megbízott vezetőedző: Tóth Csaba

gólszerzők: Dunai (42.), Pesuth (45+2.), ill. Szánthó (36., 11-esből)

sárga lap: Pintér D. (54.), Horváth (66.), Kern (81.), ill. Girsik (7.), Rideg (83.)

Mivel László András megbízott vezetőedzőként jelenleg NB II-es alakulatunkat irányítja, így a szerdai mérkőzésen a Vasas Kubala Akadémia szakmai vezetője, Tóth Csaba irányította tehetségeinket. Az előjelek nem voltak rosszak a mi szempontunkból, hiszen egyrészt többen is visszajátszottak az első csapat keretéből – leginkább a fiatalok közül –, másrészt a csepeliek a hétvégén 120 perces meccset vívtak a Magyar Kupában, amelynek végén 4–2-re kikaptak, így búcsúztak a sorozattól a Pest vármegyei I. osztályú Dunavarsány ellen.

Ennek ellenére az első percekben nem igazán találtuk a meccs ritmusát, a hazaiak magas letámadása és agresszivitása érezhetően nem ízlett együttesünknek. A hőség miatt elrendelt ivószünetig nagy fölényben futballozott a Csepel, ez azonban helyzetekben nem mutatkozott meg. Sőt, a 25. percben mi szerezhettük volna meg a vezetést, ám Szánthó Regő távoli szabadrúgása a felső lécen csattant.

Tíz perccel később viszont már semmi és senki nem mentette meg a XXI. kerületieket: Barkóczi szerezte meg a hazaiak kapusa által röviden kipasszolt labdát és indult meg ziccerben, majd a mellette érkező Pintérhez passzolt, ám egy visszaérő védő letarolta középpályásunkat az átadás pillanatában, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A labda mögé Szánthó állt, aki a balra vetődő Szűcs K. helyére, a kapu közepébe lőtt, 0–1! Nem sokkal később kétízben is megduplázhattuk volna az előnyt, ám Barkóczi a 16-os jobb sarkáról, nem sokkal a kapu fölé bombázott, majd Girsik ment el szépen a jobb oldalon, lapos centerezését azonban Pintér 6 méterről mellé belsőzte.

Sajnos a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a 42. minutumban ugyanis egy védelmi hibánkat kihasználva egyenlítettek a hazaiak: védőink egymásra vártak az ötösön belül, Kovács közéjük ugrott és odapöckölte a játékszert Dunainak, aki közelről a kapuba passzolt, 1–1. Amikor pedig talán már mindenki elkönyvelte, hogy döntetlennel mehetnek pihenőre a csapatok, a hosszabbítás perceiben Pesuth egy jó csel után jobb lábbal, 15 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, megfordítva ezzel az eredményt, 2–1.

Félidőben három helyen is változtattunk, Bukta, Girsik és Pintér F. helyén Farkas J., Kalmár és Rideg folytatta. Az első lehetőségre az 58. percig kellett várni, ekkor egy gyors hazai kontra végén Dunai tüzelt a 16-os bal oldaláról, Bánfalvi azonban jól zárta a szöget és hárította a próbálkozást. A folytatásban bár érezhetően fáradtak a csepeliek és egyre inkább áttevődött a játék a térfelükre, az utolsó átadásaink rendre pontatlannak bizonyultak, így komoly helyzetet nem tudtunk kialakítani Szűcs kapuja előtt.

Egészen a 88. percig, amikor egy nagy bedobást követően Hős elé került a labda, aki 14 méterről, kapásból tüzelt, a Csepel hálóőre azonban hárított. Az ötperces hosszabbításban végleg lezárhatta volna a találkozót az újonc, ám egy kettő az egy elleni szituációt végül nem tudott gólra váltani. Ennek ellenére az eredmény nem változott, így bár a második félidei fölényünknek és játékunknak köszönhetően talán az egy pontra rászolgáltunk volna, 2–1-es vereséget szenvedtünk.

Tóth Csaba így értékelt a lefújás után:

– Két ellentétes félidőt játszottunk. Az első játékrészben jóval kevesebb energiát mozgósítottunk és akkor még finoman fogalmaztam... Futás mennyiségben és párharcok megnyerésében is fölénk nőttek a csepeliek, ez nagyban befolyásolta a tervezett dominanciánkat. A szünetben az öltözőben elhangzott „motivációnak” meglett a hatása, átvettük a játék irányítását és sorra bejutottunk a támadó harmadba, ahol viszont a minőségi megoldás hiányzott, így sajnos egyenlíteni már nem tudtunk. Úgy gondolom, nem engedhetjük meg magunknak, hogy ilyen félidőnyi előnyt adjunk ellenfelünknek, mert ez a meccsbe került.

Játékosunk, Barkóczi Barnabás elévülhetetlen érdemeket szerzett a vezetés megszerzésében, ez azonban érthetően nem vigasztalta 17 éves középpályásunkat, aki csalódottan beszélt honlapunknak.

– Gyengén kezdtük az első félidőt, keveset futottunk és nem igazán nyertünk párharcokat. Némi szerencsével aztán megszereztük a vezetést, amelyre sajnos még a szünet előtt két góllal válaszoltak a hazaiak. A második játékrészre úgy jöttünk ki, hogy mindent beleadunk és megfordítjuk az eredményt és bár a játékunk feljavult, sajnos végül az egyenlítés sem sikerült.

Köszönjük a mérkőzésre kilátogató szurkolóink buzdítását. A Vasas FC II. legközelebb szeptember 1-jén, vasárnap 16 órától lép pályára, a Hódmezővásárhelyi FC otthonában.

2024.08.29. 17:20