VFCII Vasas FC II.: Győzelemmel köszöntöttük szülinapos edzőnket

Vasas FC II. – Szolnoki MÁV FC 2–0 (1–0)
2024. augusztus 18., szombat 11:00
Fáy utcai Sportcentrum
150 néző

játékvezető: Góbi Soma Gábor (Balogh Bence, Havasi-Németh Kristóf)

Vasas FC II.: Bánfalvi – Szabó L., Borgula, Feledy, Mikolay – Farkas J. (Pócs, 83.), Hős (Bárány, 85.), Kapornai (Forgó, 73.), Mamusits (Kalmár, a szünetben) – Rideg (Sus, 85.), Barkóczi
vezetőedző: László András

Szolnoki MÁV FC: Csáki – Pinto, Dudok, Kópis, Sitku – Tisza, Dósa (Szabó Zs., 85.), Lengyel B. (Csanádi, 73.) – Barna (Lengyel G., 61.), Annus (Kató, 85.), Iván
vezetőedző: Horváth Csaba

gólszerzők: Rideg (28.), Barkóczi (63.)

sárga lap: Hős (18.), Kapornai (31.), ill. Pinto (43.), Dudok (58.)

Sok jó emlékünk nem volt a szolnokiak ellen, hiszen az előző szezonban idegenben 3–0-s, míg otthon 1–0-s vereséget szenvedtünk ellenük. A találkozó előtt életének 85. évében elhunyt Komora Imrére, korábbi válogatott játékosra, egykori szövetségi kapitányra, a Budapest Honvéd legendás alakjára emlékeztünk.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, csapatunk már az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést, sorra alakította ki helyzeteket. Az első lehetőséget mégis a vendégek alakították ki: Bánfalvinak kellett résen lennie, miután Annus közeli bombáját bravúrral hárította.

A szolnokiak próbálkozása után még nagyobb sebességre kapcsoltak fiataljaink. Hős iramodott meg a bal oldalon, majd buktatták, Kapornai szabadrúgását viszont Csáki kiöklözte.

Egy percre rá ismét Hős cselezett befelé, középről eleresztett lövése a kapus kezében landolt. Pár minutummal később a nagy kedvvel futballozó Hős kapott egy remek labdát a első csapatunkból visszajátszó Mamusitstól, lövése azonban fölé szállt.

Az első negyedóra végén Rideg került hatalmas ziccerbe, ám nem tudott túljárni a kivetődő szolnoki kapus eszén. Öt perccel később támadónk fejjel javíthatta volna hibáját, azonban Csáki megint odaért a játékszerre.

A nagy hőségre való tekintettel a játékvezető ivószünetet rendelt el, ami jól is jött fiataljainknak, frissebbnek tűntek, és megszerezték a vezetést: a 28. percben Rideg már nem hibázott, hat méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1–0).

A félidő vége előtt megduplázhattuk volna előnyünket: ismét Rideg és Csáki csatáját láthatták a  Fáy utcai Sportcentrumba kilátogató nézők, amiből ezúttal a szolnoki hálóőr jött ki jobban és csatárunk fejesét ismét hatástalanította, így maradt az egygólos előnyünk a szünetre.

A pihenő után ott folytattuk, ahol abbahagytuk, tiszta pirosban játszó csapatunk végig irányította a mérkőzést. Hatalmas mezőnyfölényünk azonban csak a játékrész felénél hozott eredményt: a 64. percben egy kimaradt szolnoki helyzetet követően, Mikolay vezetett egy kontratámadást a balszélen, majd remekül ugratta ki a leshatáron érkező Barkóczit, aki egy az egyben megverte a kapust és védhetetlenül bombázott a hálóba (2–0).

A találkozó további részében is a kezünkben volt az irányítás, ám nagyobb helyzetet nem dolgozott ki csapatunk. A ráadás utolsó momentumában Szabó L. megtriplázhatta volna előnyünket, miután hasonló helyzetben vette át a labdát, mint a gólszerző Barkóczi, ám ezúttal a szerencse a kapus mellett volt, így második csapatunk megérdemelten, 2–0-ra legyőzte a Szolnokot.

A Vasas FC II. vezetőedzője, László András így értékelt a lefújás után:

– A találkozó első percétől kezdve uraltuk a mérkőzést. Az első félidőben több lehetőséget dolgoztunk ki, azonban csak egyet sikerült értékesíteni. A második játékrészben a mezőnyfölényünk kicsit nagyobb lett, az ellenfélnek sem volt már annyi lehetősége a gólszerzésre, mint az első félidőben. Sikerült második gólunkat is megrúgnunk, amivel eldöntöttük a találkozót, így nagyon fontos három pontot sikerült szereznünk. Külön öröm számomra, hogy ismét bemutatkozhattak 2006-os születésű játékosok a felnőtt futballban. Ez egy tökéletes születésnapi ajándék volt.

Szabó Levente remekül játszott, mind támadásban, mind védekezésben aktívan kivette a részét és közel járt a gólszerzéshez.

– Nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, sajnos nem sikerült csak egyet értékesíteni, pedig ott eldőlhetett volna hamarabb a mérkőzés. A második félidőben szerencsére sikerült feltörni a jeget és megszereztük a második találatunkat. Ott már érezhető volt, hogy miénk lesz a meccs. Itt már csak az volt kérdéses, hogy mennyi lesz a különbség. Sajnos maradt a kettő. Nekem is volt egy lehetőségem az utolsó pillanatokban, sajnos nem sikerült betalálnom. Nem találtam el jól a labdát, pedig meg volt a fejemben, hogy ellövöm a hosszút, de nem jött össze, sajnos a kapusba rúgtam.

Köszönjük a mérkőzésre kilátogató szurkolóink buzdítását. A Vasas FC II. legközelebb augusztus 28-án, szerdán 17.30-kor lép pályára, az 5. fordulóban az újonc Csepel SC otthonába látgat. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!

2024.08.18. 16:06