VFCII Vasas FC II.: későn ébredtünk az ESMTK otthonában

150 néző

játékvezető: Takács Ákos (Csákó Patrik, Balogh Bence)

ESMTK: Vukman – Márta (Ádámszki, 89.), Tagai, Slezák, Puskás – Soós, Kubó (Sándor, 73.), Kovács (Stoiacovivi, 63.), Molnár R. – Lettner, Molnár T.
vezetőedző: Turi Zoltán

Vasas FC II.: Bánfalvi – Farkas (Bárány, 69.), Borgula, Feledy, Mikolay (Szunyog, 82.) – Hős (Szilvási, 55.), Forgó (Pócs, a szünetben), Kapornai, Kalmár (Szabó L., a szünetben) – Barkóczi, Rideg
vezetőedző: László András

gólszerzők: Márta (15.), Slezák (35.), Soós (55., 11-esből), ill. Szilvási (77.), Kapornai (90+5., 11-esből)

sárga lap: Lettner (58.), Tagai (76.), Slezák (86.), Ádámszki (90+4.), ill. Feledy (81.)

Szép emlékeket őrizhettünk az előző szezonból az ESMTK elleni összescsapásokról, hiszen idegenben és hazai környezetben is egyaránt 2–1-re nyertünk a későbbi második helyezett ellen. A mérkőzést megelőzően az erzsébetiek négy, csapatunk három ponttal állt a tabellán. Turi Zoltán alakulata az első pillanattól kezdve magához ragadta a kezdeményezést, fiatal alakulatunknak érezhetően nem ízlett a hazaiak magas letámadása, akik az első negyedóra végén sajnos gólra is váltották fölényüket: a nyáron éppen Angyalföldről távozó Márta Levente kapott jó labdát a bal szélen, majd néhány igazítás után, 17 méterről védhetetlenül lőtte ki a bal alsó sarkot, 1–0. A folytatásban sem változott a játék képe, a vezetés tudatában még magabiztosabban futballoztak a pirosmezesek, többször Bánfalvi bravúrjára volt szükségünk, hogy ne nőjön a különbség, aki Molnár, Lettner, majd Kubó veszélyes próbálkozását is hárította.

A 35. percben viszont már kapusunk is tehetetlen volt, egy balról érkező beadást követően Slezák maradt bántóan üresen középen, aki kapásból, a lábak között lőtt 7 méterről a kapunkba, 2–0. Csapatunk egyetlen lehetőségét a szünet előtt nem sokkal jegyezhettük fel, ekkor Kapornai lőtt jó 24-25 méterről mellé. Félidőben így sajnos megérdemelt volt a kétgólos hazai vezetés – László András bele is nyúlt a csapatba, két helyen változtatott, Pócs és Szabó váltotta Kalmárt és Forgót.

Biztatóbban is kezdtük a második játékrészt, Kapornai második távoli próbálkozásánál már bravúrra volt szüksége Vumannak, aki nem sokkal később Feledy szöglet utáni, akrobatikus mozdulattal kapura húzott kísérletét is hatástalanította. A helyzeteinkre azonban újabb góllal válaszolt az ESMTK: egy szabadrúgást követően Feledy ért kézzel a labdába a 16-osunkon belül, a megítélt büntetőt pedig Soós végezte el – Bánfalvi hiába érezte jól, hogy jobbra kell vetődnie, nem tudott védeni, 3–0.

Szakmai stábunk ezután mindent egy lapra feltéve szerkezetet váltott, valamint beküldte Bárányt és Szilvásit is. Utóbbi jó cserének bizonyult, hiszen a 77. minutumban remekül csúsztatta meg Kapornai balról érkező szabadrúgását és 9 méterről szépített, 3–1!

Egy perccel később majdnem jött a második gólunk is, egy gyors labdaszerzés után Kapornai játszotta magát tisztára, majd lőtt laposan 17-ről – sajnos Vukman kezébe. A hajrában mindent egy lapra feltéve támadtunk, ezt kihasználva pedig az erzsébetiek a 90. percben lezárhatták volna a mérkőzést, ám Lettner tekerése a felső lécet érintve hagyta el a játékteret. A hosszabbítás utolsó pillanataiban aztán Bárány lerántásáért mi is kaptunk egy jogos büntetőt, amelyet Kapornai magabiztosan értékesített, 3–2.

Sajnos másra viszont már nem maradt időnk, így bár a különbséget minimalizáltuk, ezúttal nem szereztünk pontot az ESMTK otthonában.

Vezetőedzőnk, László András így értékelt a lefújás után:

– Nagyon fáj ez a vereség, mert olyan szituációkból kaptuk a gólokat, amelyekre felhívtam a játékosaink figyelmét. Kevés párharcot nyertünk, a második labdákat is rendre a hazaiak gyűjtötték be. Háromgólos előnyt adtunk az ellenfelünknek és csak a 70. perctől játszottuk azt, amit az elejétől szerettünk volna – ez két gólra elég volt, a pontszerzéshez viszont sajnos nem.

Mikolay Timóteus ezúttal is nagyot harcolt és mind a védekezésből, mind támadásból kivette a részét a bal oldalunkon, ám érthetően csalódottan nyilatkozott a találkozót követően:

– Sajnos a meccs elején két elkerülhető gólt kaptunk, ráadásul pont olyan szituációk után, amelyekből mi szerettünk volna veszélyeztetni. Dekoncentráltak voltunk az első játékrészben, de a második félidőre úgy jöttünk ki, hogy szeretnénk megfordítani az eredményt. Meg is voltak a lehetőségeink, de aztán jött a 11-es, míg a mi oldalunkon több véleményes szituációnál sem kaptunk büntetőt, csak a legvégén, ami már csak szépségtapaszt jelentett. Megyünk tovább, voltak a mérkőzésnek pozitívumai is, azokból kell építkeznünk.

Köszönjük a mérkőzésre kilátogató szurkolóink buzdítását. Második csapatunk legközelebb augusztus 18-án, vasárnap 11 órakor lép pályára, a 4. fordulóban a Szolnoki MÁV FC látogat a Fáy utcai Sportcentrumba. Hajrá, Vasas! Mindörökké Angyalföld!

2024.08.12. 15:21