Budapest Honvéd FC II. – Vasas FC II. 3–2 (2–2)

játékvezető: Bálint Dániel (Aczél Tibor, Szabó Richárd)

Budapest Honvéd FC II.: Molnár M. – Vojtko, Horváth, Hancz (Sebestyén, 75.), Polák (Szabó Á., 81.) – Vernes (Benkő, 75.), Kalocsány (Pintér, 81.), Kis (Gáspár, 63.), Sebe – Nagy, Krajcsovics

Vasas FC II.: Molnár Zs. – Bodnár, Borgula, Feledy, Mikolay (Szabó L., 70.) – Hős (Farkas J., 70.), Forgó (Kalmár, 38.), Kapornai, Barkóczi – Batai (Jován, 70.), Szilvási (Rideg, 51.)
vezetőedző: László András

gólszerzők: Krajcsovics (9., 54.), Vernes (18.), ill. Kapornai (11.), Hős (43.)

sárga lap: Vernes (65.), illetve Feledy (94.)

A délelőtti időpont ellenére 35 Celsius fokos, rekkenő hőségben kezdődött el az összecsapás. A 8. percben Krajcsovics szemfülességével megszerezte a vezetést a Honvéd: Molnár Zsombor kapusunk fel akart szabadítani, de a labda Feledyt találta el, ami Krajcsovicshoz pattant, aki 40 méterről az üres kapuba lőtt, 1–0.

Szinte a következő ellentámadásból egyenlítettünk: Molnár Mátyás, a hazaiak kapusa a mellette álló Vojtkóhoz passzolt egy kirúgást, akit nagy lendülettel támadott le Kapornai, a pánikba eső védő felszabadítási kísérlete pedig a rárontó középpályásunkról a kapuba pattant, 1–1. A 18. percben egy jobbról érkező beadást Vernes fejelt 7 méterről a kapunkra, Molnár a felső lécre tolta a labdát, amely aztán a mezőnybe pattant, a játékvezető azonban az asszisztens jelzésére gólt ítélt, aki szerint a játékszer teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon, 2–1... Hét perc múlva, egy bal oldali szöglet után Nagy Z. a hosszú saroknál fejelte a labdát a bal sarok felé, de Molnár ezúttal hárított. Zsombor ki tudta ütni a labdát. A következő 10 percben átvettük a játék irányítását.

A 28. perben Barkóczi jobb oldali beívelését Szilvási 8 méterről, centikkel fejelte a bal felső sarok mellé. Nem sokkal később Kapornai jobb oldali szögletét Feledy 13 méterről fejelte 2 méterrel a bal alsó sarok mellé. A 36. percben Barkóczi jobb oldali beívelését Kapornai a kapunak háttal, ollózó mozdulattal lőtte a bal kapufa mellé. Kezdeményezéseinket a 43. minutumban siker koronázta, kiegyenlítettünk. Bodnár jobb oldali, lapos centerezését Hős 16 méterről, belsővel a jobb felső sarokba lőtte, 2–2.

A szünetben nem változtattak a csapatok, az 58. percben azonban ismét vezetéshez jutott a hazai együttes: a Honvéd kapusának hosszú kirúgására Krajcsovics csapott le, és egy védőnk szorongatásában begyalogolt a 11-es pontig, ahonnan laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 3–2. A 65. percben a nagy kedvvel játszó Kapornai 13 méteres lövését Molnár M. a bal alsó sarok elől öklözte ki.

A 71. minutumban Mikolay bal oldali beívelését Rideg 7 méterről a kapu fölé fejelte. Csapatunk mindent egy lapra feltéve támadott az egyenlítésért, egy jobb oldali szögletet követően Rideg fejelt kapura 9 méterről, de a hazaiak kapusa bravúrosan kitolta a labdát a bal alsó sarokból. A lecsorgóra rajtoló Feledyt buktatták, de a játékvezető érthetetlen módon nem ítélt büntetőt.

A hosszabbításban is volt még egy óriási gólszerzési lehetőségünk: Egy jobbról érkező szabadrúgást Barkóczi fejelt középre a hosszú oldalon, a középen érkező Kapornai azonban ajtó-ablak ziccerben, az ötösről a jobb kapufa mellé perdített. A kispestiek így megőrizték előnyüket és 3–2-re megnyerték az összecsapást, pedig a játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

A Vasas FC II., vezetőedzője, László András így értékelt a lefújást követően:

– A mérkőzés összképét tekintve az egy pontra mindenképpen rászolgáltunk volna. Védekezésben borzalmasan nagy egyéni hibák után kaptuk a gólokat, támadásban pedig hiába dolgoztunk ki gólhelyzeteket, több alkalommal 5-6 méterre a kaputól sem tudtunk betalálni. Az utolsó percekben hiába szorítottuk be kapujuk előterébe a hazai együttest, nem tudtunk egyenlíteni. Még rengeteg munka áll előttünk, az egyéni hibákat pedig ki kell javítanunk a közeljövőben, hogy az ehhez hasonló mérkőzéseket a magunk javára tudjuk eldönteni.

A mezőny egyértelműen legjobbja Kapornai Bertalan volt, aki gólja mellett csapatunk motorjaként, szinte hiba nélkül robotolna végig a mérkőzést.

– Mind az első, mind pedig a második csapatunk kemény felkészülésen van túl, így az erőnlétünkre nem lehetett panasz ezen az összecsapáson, amelyen az utolsó 10 percben egyértelmen bedaráltuk ellenfelünket. A gólhelyzeteink számával nem volt probléma, sokkal inkább azok kihasználásával. Ha a ziccereinket jobb százalékkal tudtuk volna kihasználni, akkor nyugodtabb meccsünk lehetett volna. Sajnálom, hogy nem sikerült döntetlenre menteni a mérkőzést, mert ezt megérdemelte volna a csapat. De nincs ok a csüggedésre, mert hosszú még a bajnokság, és ezt a csorbát ki tudjuk még köszörülni.

Köszönjük a mérkőzésre kilátogató szurkolóink buzdítását. A Vasas FC II. legközelebb augusztus 7-én, szerdán 17:30-kor lép pályára, a 2. fordulóban hazai pályán fogadja a Martfű együttesét. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!

2024.07.29. 17:08