VKLA menü
Akarni, küzdeni, játszani
Bemutatkozásként mit mondana el magáról?
- Életem eddigi alakulásában meghatározó szerepet játszott a labdarúgás. Játékos pályafutásomat Budaörsön kezdtem el, és a kilencvenes évek végén az NB I B-s szintig vittem az ESMTK színeiben. 2000-ben elhagyva a megszokottat, elutaztam Új-Zélandra, ahol a Central United csapatának futballistája lettem. A földteke túlsó felére a futball mellett a kalandvágy és az angol nyelv minél tökéletesebb elsajátítása vonzott. Nem is ért csalódás, számtalan élményben volt részem és angolul is megtanultam.
Onnan hazatérve a budaörsi futball klub utánpótlás vezetője lettem, később, a megyei első osztályban szereplő Biatorbágy szakmai irányítását is átvettem. Mindeközben az MLSZ Pest megyei koordinátoraként, majd szakmai igazgatójaként is tevékenykedtem.
Folyamatosan igyekeztem elméleti téren is képezni magam, megszereztem az UEFA „A” licencet, sőt érdekességként azt is elmondhatom, hogy a „B”-s oklevelet kétszer is megkaptam, hiszen az itthoni után Németországban, Koblenzben is elvégeztem a tanfolyamot, mindemellett TF-s sportedzői végzettségem is van.
Domján Norbert U17-es vezetőedző és Németh Antal
Hogyan került ezek után Angyalföldre, mi vonzotta a Vasas Kubala Akadémiához?
- Gyerekkorom óta Vasas-drukkernek vallom magam, bár ennél közelebbi kötődésem eddig nem volt a klubhoz, illetve talán annyi igen, hogy Biatorbágyon edzője voltam Mónos Tamásnak, Tóth Andrásnak és Juhár Tamásnak, az ő viselkedésük és mentalitásuk pedig csak még szimpatikusabbá tette számomra a piros-kék színeket.
Ennyi azonban úgy gondolom még nem elég ahhoz, hogy valaki új helyen, új kihívásokat keressen magának…
- Nem is, bár még a télen felmerült, hogy edzőként esetleg átveszem az egyik csapatot. Abból aztán nem lett semmi, de a kapcsolat fennmaradt, és a későbbi beszélgetések során az a hosszútávú koncepció, amit a többségi tulajdonos György Tamás, és az ügyvezető Kovács Norbert felvázolt előttem, nagyon vonzó lett számomra. Úgy éreztem, hogy olyan jövője lehet a Vasas Kubala Akadémiának, amelynek én is szívesen részese lennék. Júniusban egy rövid ideig ismerkedtünk egymással – én a körülményekkel, a lehetőségekkel és a kollégákkal, az akadémia vezetői pedig velem –, majd július elsejétől hosszabbtávú szerződésben köteleztük el magunkat egymás mellett.
Mostantól milyen irányba indul el az akadémia?
- A legnagyobb kihívás számunkra az, hogy létrehozzuk azt az egységes képzési rendszert, amelynek szellemében majd – a legkisebbektől kezdve, egészen a legnagyobbakig – dolgozni fogunk, és ennek eredményeként a futball iránt mélységes alázattal és tisztelettel bíró, azt szerető gyerekek kerülnek ki az akadémiánkról. Olyan futballisták, akik megtalálják a helyüket a labdarúgás közegében, és tehetségüknek, képességeiknek megfelelő karriert tudnak befutni. Ennek a folyamatnak a segítése olyan feladat, ami egyértelműen megdobogtatja az ember szívét.
Elkezdődtek az edzések, mik az első benyomásai?
- Még csak ismerkedem a gyerekekkel, ám mondhatom, jók a tapasztalataim. Rengeteg ügyes fiút látok, ami bizonyítja, hogy eddig is kiváló szakmai munka folyt a Vasas Kubala Akadémián.
Az egységes képzésnek pedig azt kell eredményeznie, hogy a külső szemlélő ne lásson különbséget a különböző korosztályú együtteseink játékstílusa között, a játékosok zökkenőmentesen be tudjanak illeszkedni, az idősebb korosztályok csapataiba is, amennyiben a tehetségük kibontakoztatása, vagy a szükség úgy kívánja. Természetesen nem kívánom csorbítani az egyes csapatok edzőinek önállóságát, de mostantól azonos stíluson és felfogáson keresztül kell majd saját szakmai elképzeléseiket megvalósítaniuk. Ennek a koncepciónak része egyébként, hogy egy-egy csapat edzésének lebonyolításába – ha az időbeosztás megengedi – velem együtt az akadémia összes szakembere besegít majd.
Németh Antal és Késedi Gábor U16-os vezetőedző
2012.07.20. 00:00
Vasas Kubala Akadémia (Vasas Akadémia Kft.)
H-1139 Budapest, Fáy utca 58.
Telefon: +3620/378-48-80
E-mail: info@vkla.hu