játékvezető: Danny Makkelie (asszisztensek: Jan De Vries és Hessel Steegstra)

Németország: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstädt – Andrich (Can, 72.), Kroos – Musiala (Führich, 72.), Gündogan (Undav, 84.), Wirtz (Sané, 58.) – Havertz (Füllkrug, 58.)

Magyarország: Gulácsi – Fiola, Orbán, Dárdai – Bolla (Ádám, 75.), Nagy Á. (Kleinheisler, 64.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs., 75.) – Sallai (Csoboth, 87.), Szoboszlai – Varga (Gazdag, 87.)
szövetségi kapitány: Marco Rossi

gólszerző: Musiala (22.), Gündogan (67.)

sárga lap: Rüdiger (27.), Mittelstädt (89.), ill. Varga (23.), Szoboszlai (90+3.), Rossi (90+3.)

A Vasas utánpótlás akadémiáján nevelkedett Nagy Ádám 2015 óta tagja a magyar válogatottnak, korábbi játékosunk a németek ellen 83. mérkőzését játszotta a nemzeti együttesben, ezzel az örökangsorban feljött a 10. helyre. Korábbi középpályásunk már csak két válogatott meccset játszott kevesebbet, mint a magyar labdarúgás legendája, az Aranycsapat meghatározó tagja, Puskás Ferenc.

A németek elleni csoportmeccsen fantasztikusan játszott az első félidőben a magyar együttes, Sallai Roland már a 2. percben vezetést szerezhetett volna, de közeli lövése elakadt Neuerban. Harcosan játszottunk, a németek többet birtokolták a labdát, ám sokáig nem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani. A 22. percben mégis megszerezték a vezetést, amikor Musiala talált be a magyar kapuba, 1–0. a játékvezető videózás után adta meg a gólt: a VAR szerint Gündogan nem szabálytalankodott Orbánnal, amikor a labdáért küzdöttek.

A gól után Szoboszlai csavart a jobb felső sarok irányába egy szabadrúgást, Neuer nagy bravúrral védett. Az első félidő hosszabbításában Szoboszlai szabadrúgása után Sallai fejelte a labdát a kapuba, de videózás után nem adták meg a találatot, mert támadónk lesen volt.

A második 45 percben veszélyesebben támadtak a németek, Gulácsinak többször kellett közbeavatkoznia. A 60.percben Varga hagyott ki nagy helyzetet, amikor Sallai beadását követően kevéssel fejelt a jobb felső sarok fölé. A 64. minutumban Nagy Ádámot Kleinheisler váltotta, három perccel később sajnos eldőlt a mérkőzés, amikor Mittelstädt középre gurítása után Gündogan megszerezte a németek második gólját, 20.

A 75. percben pályára lépett egy másik volt akadémistánk, Ádám Martin is. A magyar válogatott utolsó csoportmérkőzésén vasárnap 21 órakor Skóciával találkozik, ezen a meccsen mindenképpen nyerni kell a harmadik hely eléréséhez, ami szerencsés esetben még továbbjutást érhet.

Marco Rossi szövetségi kapitány értékelése a lefújás után:

– Dolgoztunk a taktikán, a mentalitáson és én büszke vagyok a srácok teljesítményére. Németországtól ki lehet kapni, világklasszis játékosaik vannak. Megvoltak a helyzeteink, de nem volt szerencsénk. Fél lábbal már az Eb-n kívül vagyunk, az utolsó meccsen mindent megteszünk, hogy ne távozzunk pont nélkül, mert annál többet érdemlünk.

Fotók: mlsz.hu

2024.06.19. 20:02