VKLA menü
Akarni, küzdeni, játszani
Pintér Róbert másfél évvel ezelőtt kezdett el dolgozni akadémiánkon, az U19-es női csapatnál. Szezon közben átvette az U16-os együttest is, erre az idényre pedig ő kérte, hogy maradhasson mindkét gárda élén.
Mennyire fárasztó két csapat szakmai munkájának az irányítása?
Kicsit megterhelő, főleg a sok utazás a hétvégi bajnokikra, hiszen az egyik csapattal a Keleti-csoportban, a másikkal a Nyugatiban szerepelünk, van olyan hétvége, amikor szombaton és vasárnap is utazni kell az ország valamelyik végébe. A szezon végére mentálisan és fizikailag is elfáradok, de áldozatok nélkül nincs siker. Doppingol, hogy a lányok nagyon alázatosan dolgoznak. Az átjátszások miatt is előnyős, hogy mindkét csapatnál én vagyok az edző, így csak saját magammal kell megbeszélnem, ki, melyik együttesben szerepel a hétvégén.
Mindjárt vége az őszi szezonnak, mindkét csapat ott van az élmezőnyben, mennyire vagy elégedett az elért eredményekkel?
Az U16-tal az előző bajnokságot az első helyen zártuk, idén is az a cél, hogy mindkét csapattal minél előrébb végezzünk. Ennél is fontosabb, hogy a felnőtt együttesünk számára minél több játékost sikerüljön kinevelni. Jó úton haladunk, egyéni- és csapatjátékban is sikerült előrelépnünk. Nagyon jó a lányok hozzáállása, ők is látják, ha beleteszik a melót, az áldozatot, akkor ennek meglesz az eredménye.
Mindkét korosztálynál többször előfordul, hogy több mint tíz góllal nyer a csapat. Mennyi ezeknek a mérkőzéseknek a szakmai értéke, milyen nehéz ilyen meccseken végig koncentrálni?
A fejlődésünk szempontjából jobbak a szoros, kiélezett mérkőzések, de el kell fogadni, hogy nagy a különbség az élmezőnyhöz tartozó és a tabella alján található csapatok között. A női labdarúgásban talán nagyobb jelentősége van a találkozó elején esett góloknak is, ha gyorsan szerzünk két-három gólt, akkor ez egy erősebb ellenfélnek is meg tudja törni az ellenállását. A nehéz ellenfelekre nem készítenek fel a 10-12 góllal vagy még nagyobb különbséggel megnyert meccsek, de ezeket is le kell játszani. A másik pozitívum, hogy a könnyebb ellenfelekkel szemben bátrabban tudok fiatalabb játékosoknak lehetőséget adni, akik az idősebbek között szerezhetnek tapasztalatot.
Mi a különbség a fiú- és lánycsapatok felkészítése között?
Több mint tíz éve dolgozom lánycsapatokkal, nagyon szeretem ezt a munkát. A lelki felkészítésnek nagyobb a szerepe, sokkal többet kell beszélgetni velük, mint a fiúkkal. Úgy látom, hogy a feladatokat nagyobb alázattal és lelkesedéssel végzik el a lányok.
Ha az U19-es és U16-os csapat bajnok lesz, akkor sem juthat fel a szezon végén. Mire lennének képesek a lányok a kiemelt csoportban?
Ott nem lennének 10-15 góllal megnyert mérkőzéseink, több lenne a kiélezett találkozó, de nem vallanánk szégyent. Ez azonban csak elméleti felvetés.
Most zajlanak a szalagavatók, mennyire befolyásolja ez az iskolai esemény az edzések látogatottságát ezekben a hetekben?
Ezt természetesen mi is megérezzük, de ez nekem nem jelent gondot, az iskola, a tanulás nagyon fontos a lányok jövője szempontjából. Azt szoktam mondani nekik, hogy az edzés, a mérkőzés soha nem mehet a tanulás rovására.
2023.11.24. 10:33
Vasas Kubala Akadémia (Vasas Akadémia Kft.)
H-1139 Budapest, Fáy utca 58.
Telefon: +3620/378-48-80
E-mail: info@vkla.hu