összeállítás: Demeter, Gloviczky, Godó, Katamadze, Kucera, Kukoly, Laczkó, Madaras, Pauljevic, Szabó, Turai, Virág

Vasas Kubala Akadémia – Olasz Focisuli
Vasas Kubala Akadémia – Újpest FC
Vasas Kubala Akadémia – Fehérvár FC

Kormos Marcell, vezetőedző:

– Szombaton rendezték Veresegyházán a Dunamenti Liga utolsó fordulóját, ahol ezúttal az Olasz Focisuli, az Újpest FC és a Fehérvár FC ellen léptünk pályára. A 16 csapatos ligát végül 30 meccset követően az ötödik helyen zártuk. Nagyon büszke vagyok a srácokra, hiszen mindenki maximálisan kivette a részét ebből a sikerből! Ősszel nagyon jól szerepeltünk, azonban a tavasszal mutatott játékunkkal is teljes mértékben elégedett vagyok, egyedül a helyzetkihasználásunkkal voltak kisebb gondok. Egy kis szerencsével az utolsó fordulóban még odaérhettünk volna a harmadik helyre, de dolgozni fogunk azon, hogy jövőre az adódó helyzeteket értékesítve már szerencsére se legyen szükségünk, hogy a dobogón végezzünk. Még egyszer gratulálok a srácoknak!

Hegedüs Patrik, vezetőedző:

– Szombaton késő délelőtt a Dunamenti Liga utolsó fordulóját rendezték meg, a már megszokott gödöllői Szűcs Lajos Sportcentrumban, ahol három mérkőzést játszottunk, 2x15 perces játékidővel. Ellenfeleink a Debreceni Olasz Focisuli, az Újpest FC és a Fehérvár FC csapatai voltak. Az első mérkőzésen remekül kezdtünk és nagyon elégedett voltam a mutatott játékkal. Úgy szint a második mérkőzésen is, amelyen sajnos a szerencsével álltunk hadilábon. A mezőnyfölény és a sok kialakított lehetőség ellenére a meccs végén nem örülhettünk.  A harmadik mérkőzésünknél úgy éreztem, sokkal többet ki lehetett volna hozni a játékunkból mind egyéni, mind csapatszinten. Gratulálok a csapatnak egész Dunamenti Ligában nyújtott teljesítményért! A szülőknek köszönöm az éves szurkolást, buzdítást! Hajrá, Vasas!

U8 Dunamenti Liga
10. forduló

összeállítás: Rónai, Csongrádi, Tóth, Szegedi, Szilágyi, Lendák, Dubéczi, Makutima

mérkőzések:

Temesvári Zoltán, vezetőedző:

– A Dunamenti Liga záró fordulójában a Debreceni Focisuli, az Újpest FC és a Fehérvár FC ellen játszottunk. A hat félidőből egyedül az utolsóban nem tetszett a játékunk, mivel abban a periódusban ellenfelünk fölénk nött. Még mindig nehezen építjük fel a játékunkat, ha hátrányba kerülünk, fejben erősebbnek kell lennünk ilyenkor, nem szabad, hogy kedvünket szegje egy-egy bekapott gól. A meccsek nagy részében viszont nagyon boldog voltam, mert felszabadultan mertek a srácok önálló döntéseket hozni: legyen az akár csel, akár passz, akár lövés. Ennek eredményeként gyönyörű támadásokat, szép egyéni megmozdulásokat mutattak be a fiúk, élmény volt nézni a játékot. Hátul rengeteg párharcot nyertünk, viszont, ha a támadó szekcióban is határozottabbak leszünk, még több labdát fogunk szerezni már az ellenfél térfelén. A Dunamenti Ligán teljes szezonját értékelve rengeteget fejlődtünk, ősszel sok esetben még bátortalanul játszottunk, nem voltunk igazán felszabadultak, a „visszavágós” rendszernek köszönhetően jól lemérhető volt tavasszal, hogy ezekben mennyit változtunk és mennyit lépett előre az egyéni és a csapatjátékunk is. Gratulálok a teljes szezonhoz a srácoknak, a szülőknek pedig köszönöm a sportszerű bíztatást!

2024.05.23. 13:33